Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

«Iндійська Політковська»...

Так назвали у ЗМІ Гаурі Ланкеш. Після вбивства цієї опозиційної журналістки здійнялася хвиля протестів
8 вересня, 2017 - 13:46
ФОТО REUTERS

Відому індійську журналістку Гаурі Ланкеш, яка виступала з критичними матеріалами на адресу влади країни та індуїстських націоналістів, убили при вході до власного будинку в штаті Карнатака, на півдні країни. Вона була редактором власної щотижневої газети і заслужила репутацію безстрашної та сміливої у своїх висловлюваннях. Головним чином Гаурі відома індійській аудиторії як послідовний критик індуїстських націоналістів, зокрема членів Індійської народної партії.

Тіло 55-річної журналістки було знайдено в калюжі крові на сходинках її будинку в Бангалорі, повідомила індійська поліція. Цей злочин став черговим після низки убивств відомих прихильників секуляризму, які критикували владу за посилення «індуїзації» держави.

Із 6 вересня в Індії почалися акції протесту журналістів і правозахисників, обурених убивством журналістки Гаурі Ланкеш. Учасники протестів заявляють, що причиною стали критичні публікації на адресу правого уряду прем’єра Нарендри Моді, й вимагають провести повне розслідування вбивства. Комітет захисту журналістів стверджує, що Індія має слабкий рівень захисту журналістів, особливо тих, котрі висвітлюють корупцію в невеликих містах.

Анастасія РУДЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ