Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Конвергентність як правило

Проекту «День-TV» — три роки
13 травня, 2016 - 13:01

Щоденний ритм створення якісної газети на 12 сторінках (у п’ятницю — 32), активна робота над глянцевим додатком «Маршрут №1», підготовка нових книжкових проектів «Дня»... не заважають журналістам конвергентного видання паралельно розвивати новий формат донесення інформації — телевізійний. 14 травня минає третя річниця роботи «День-TV» — платформи, де журналісти та автори газети візуалізують теми та ідеї «Дня». Проект стартував у травні 2013 року. Починалося все як інтерв’ю з відомими людьми, що їх записували в редакції. Згодом ідею видозмінили і почали записували подієві сюжети. Особливо багато матеріалів було про Майдан авторства Івана Любиш-Кірдея та Марії Семенченко.

Як зазначають глядачі та професійні телевізійники, наш відеопроект якісно вирізняє те, що сюжети та інтерв’ю знімають журналісти друкованого видання. Відповідно — добір гостей, пошук цікавих ракурсів, аналітичне занурення у тему — гарантовано. А ще — ми не обмежені часовими ефірними рамками.

«Друкована газета знімає відеосюжет... А в результаті в редакцію звертаються центральні телеканали з проханням придбати право на показ цілих сюжетів чи їхніх фрагментів, — коментує авторка «Дня» Марія Семенченко. — Так було з відео «Моя Надя». Сім історій Марії Савченко про доньку», коли «День» у лютому 2015 року один із перших відверто поспілкувався з Марією Іванівною Савченко. Так було з сюжетом «Марія Стус. Між двома війнами», коли наші журналісти записали розмову з сестрою Василя Стуса Марією Семенівною. З центральних каналів звернулися з проханням «поділитися контактами» онуки Миколи Лисенка — Ради Остапівні після сюжету «Бути онукою класика». Також у рамках проекту з’явилися знакові відеоінтерв’ю з Євгеном Грицяком, Євгеном Головахою, Джамалою, Іваном Леньо та іншими цікавими людьми. Кількість переглядів показали, що цей формат «живих» діалогів є цікавим і затребуваним. А оцінка професійних телевізійників — тільки підштовхує нас працювати ще краще».

Крім того, «День-TV» — це ще й цікаві флешмоби, відеохроніки, опитування, лекції-розповіді (наприклад, про Київ Михайла Кальницького та Дмитра Малакова). А також — якісний відеосупровід проектів «Дня» — фотовиставки, нагородження лауреатів Премії імені Джеймса Мейса, презентації книжкових проектів, висвітлення круглих столів. Ми не обмежені ефірним часом чи тематичними рамками. І не плануємо конкурувати з новинним телебаченням. Просто хочемо подати читачам «Дня» альтернативне джерело цікавої інформації. Якось колишній співробітник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Микола Гриценко сказав, що в його розумінні «Iдеальне суспільне ТБ — це телевізійна версія «Дня». Ми до цього будемо прагнути. Залишайтеся з нами. А з нагоди річниці проекту — ми даруємо читачам нарізку найцікавіших сюжетів «День-TV», яку можна переглянути на сайті та нашому Ютуб-каналі.

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Газета: 
Рубрика: