Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Країна унікальних сюжетів»

Фотовиставка «День-2011» завершує своє перебування в Луцьку. Далі — Житомир
20 січня, 2012 - 00:00
«ЖІНКА В ЗЕЛЕНОМУ» / ФОТО ОЛЕКСАНДРА ПРИМАКА

У науковій бібліотеці Волинського національного університету імені Лесі Українки кращі роботи учасників щорічного Фотоконкурсу «Дня» експонувалися понад місяць. Леся ЮРЧУК, заступник директора бібліотеки, називає щорічну фотовиставку нашого видання найбільш масштабною на Волині подією в царині фотомистецтва, а Орест МАХОВСЬКИЙ, начальник відділу молодіжної політики та соціальної роботи університету, — родзинкою університетського навчально-виховного процесу.

— Волинський національний університет — освітня столиця Волині — завдяки виставці «Дня» став ще й культурним центром краю, — вважає Орест Маховський. — Безсумнівно для наших студентів — а їх маємо 15 тисяч — фотовиставка є найбільш очікуваним мистецьким заходом. Про це переконливо свідчить величезна кількість її відвідувачів.

За традицією під час перебування світлин у Луцьку тривало голосування відвідувачів за найкращу, на їхню думку, роботу. Найбільше сподобався волинянам — а фотовиставку відвідали не лише студенти й викладачі ВНУ — знімок Степана Дружиновича «Нарада», який колумніст «Дня», журналістка Людмила Засєда охарактеризувала як «заспів до життя». Четверту сходинку посіла світлина Олександра Примака «Жінка в зеленому», третю — робота Ксенії Кур’янової «Поцілунок», другу виборов знімок Володимира Фаліна «Під снігом».

— Тепла, іронічна світлина-переможниця, на якій зображено півників на штахетнику, подарувала відвідувачам стільки позитивних емоцій! Волиняни немовби сказали: хочеться чогось світлого, радісного, годі нам проблем! — прокоментувала вибір аудиторії Леся Юрчук.

А Євгенію ТКАЧЕНКО та Ольгу СТРОНК, третьокурсниць Інституту філології та журналістики, найбільше зворушили знімки, на яких зображено дитячі переживання.

— Дуже важливо, що «День» звертає увагу на завтрашній день України, на дітей, — кажуть студентки. — Газета підштовхує дорослих до усвідомлення: якщо в цій державі не буде створено рівних можливостей для кожної дитини, за якийсь десяток років Україна може не лише зупинитися в розвитку, а й повністю деградувати. Ніна Ліщук, фотограф із Луцька, та її світлина «А якщо внуки побачать?» розділили з Артуром Опейдою («Зимненський монастир»), Євгеном Машуровим («Не забули»), Михайлом Марківим («Невже гол?») і Владиславом Мусієнком («Руки») п’яте місце за результатами голосування відвідувачів. «Якщо твої роботи потрапляють на виставку «Дня» — це надзвичайно приємно, престижно для будь-кого з моїх колег, — каже пані Ніна. — А родзинкою виставки я особисто назвала б унікальність сюжетів. Бо її відвідини — це наче похід у країну, яка навколо вас, але якої ви, може, за повсякденними турботами не встигаєте помічати. Дякую «Дню» за можливість бути не лише відвідувачем, а й учасницею фотовиставки».

Ігор ЧУБ
Газета: 
Рубрика: