Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, яке є найбільшою вадою.
Григорій Сковорода, український просвітитель-гуманіст, філософ, поет і педагог

«Місія-Свобода» Богдана Гаврилишина:

Фільм-портрет людини, яка усвідомила потребу постійно вчитися і завжди говорити правду
18 травня, 2012 - 00:00

У кінозалі Київської студії дубляжу «Ле Дойен» 12 травня відбувся допрем’єрний показ фільму про відомого українця, члена Римського клубу, Світової академії мистецтва і науки, Міжнародної академії менеджменту, одного із засновників економічного форуму в Давосі Богдана ГАВРИЛИШИНА.

Якщо охарактеризувати стрічку кількома словами, то це 53-хвилинний портрет людини, яка з дитинства усвідомила потребу постійно вчитися і завжди говорити правду, а ще — необхідність відчувати свободу.

Автори стрічки переконані, що життєвий приклад Богдана Дмитровича, який розпочинав свою кар’єру, працюючи лісорубом та офіціантом у Канаді, і став науковцем зі світовим іменем — доктором економіки університету Женеви, почесним доктором у п’яти університетах Канади та України, — надихне молоде покоління глибше пізнавати себе і займатися самоосвітою.

— Над фільмом працювали трохи більше року. Ідея створити документальну стрічку про відомого в Європі, але, на жаль, малознаного серед молодого покоління українців Богдана Дмитровича виникла через бажання показати не лише етапи його життя, а й передусім внутрішній світ, моральний статус, його бачення майбутнього України, — розповів автор і продюсер фільму Володимир КУЗНЄЦОВ. — Сподіваюся, перегляд «Місії-Свободи» надихне молодь більше працювати над собою, займатися самоосвітою, професійно самовдосконалюватися, як це робив і продовжує робити головний герой стрічки — інтелектуал зі світовим іменем.

Як каже сам В. Кузнєцова, зараз він шукає можливість якомога ширшого показу стрічки на українських телеканалах. Автори фільму готові на некомерційній основі надати право показу «Місії-Свободи» всім регіональним каналам та Першому Національному.

На допрем’єрний показ фільму завітав і головний герой стрічки Богдан Гаврилишин. Від перегляду залишився задоволений, але зізнався, що до самого показу не знав, у якому саме ключі зроблено стрічку.

— У фільмі глядачі побачать чимало моїх спогадів, цілі етапи минулого життя. Все дуже добре і правильно віддзеркалено. На мою думку, українцям буде корисно подивитися таке кіно, — поділився враженнями від перегляду у розмові з «Днем» Богдан ГАВРИЛИШИН. — Але я живу не спогадами, а майбутнім. Вірю, що Україну вже років за 15 чекають чудові позитивні зміни. У нас політики постійно ведуть розмови про членство в ЄС. Кажуть, що це мусить бути мало не державною метою. Нам не потрібно про це говорити, просити, щоб нас туди взяли. Вихід в іншому. Сьогодні треба зробити так, щоб Україну було кваліфіковано стати членом ЄС, щоб вона відповідала всім критеріям, а тоді ми вирішили б, чи хочемо кудись вступати. Чільною метою має бути не членство, а сам процес, позитивні перетворення в державі.

На початку червня фільм про українця, який, попри поневіряння та еміграцію, досягнув успіху, став відомим у світі бізнесменом та громадським діячем, автори планують показати в одному зі столичних кінозалів, а згодом для більшого загалу глядачів викласти на офіційному сайті Благодійного фонду Богдана Гаврилишина (http://bhfoundation.com.ua).

Вадим ЛУБЧАК
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ