Кожний нарід може лише тоді духовно і фізично розвиватись і рости, якщо його громадяни користуються повною свободою совісті, думки, слова та зібрань.
Михайло Сорока, український політичний діяч, дисидент, член ОУН

Моменти істини

На чиєму боці сьогодні офіційний Київ?
12 березня, 2021 - 12:22

В українській політиці незнищенним є дух клановості, коли на першому місці не реальна робота для України, а становище політика в системі «свій — чужий», коли чужого жорстоко критикують за те, що легко прощають своїм, коли вузькопартійні інтереси витісняють національні. Режим такого типу стосовно його країни російський опозиціонер Андрій Ілларіонов називає «своїзмом». На жаль, з цим злом не борються деякі патріотичні опозиційні партії, більше того, роблять його основою свого політичного буття.

Нещодавно на телеканалі «Еспресо-TV» у ток-шоу «Говорить великий Львів» відбувся «скандал у благородному сімействі». Запрошена до студії екснардепка Ганна Гопко видала «Європейській солідарності» й особисто Миколі Княжицькому порцію справедливої критики. Як відомо, «ЄС» і їхній лідер смертельно бояться критикувати свої помилки і тим самим резервують за собою право повторювати їх надалі. Питання, озвучені Гопко, явно були неприємними для «ЄС» і Порошенка. Наприклад, чому Порошенко не вирішив під час свого президентства нічого з Коломойським і чому цим тепер змушена займатися ФБР США? Хіба США постраждали в цій ситуації більше, ніж Україна? Чому канали Медведчука — Козака розцвіли саме за Порошенка? А канал «Прямий» досі надає трибуну діячам ОПЗЖ, які всіляко розхвалюють заблоковані адміністрацією Зеленського «NEWS ONE», «ZIK», «112». Відповісти «ЄС» було нічого, і довелося якось відбиватися за допомогою тієї аргументації, яка у них ще залишалася. Нардеп Олег Синютка взявся маніпулювати. Гопко говорила про 1500 км продуктопроводу, яким розжився Медведчук за Порошенка. А Синютка на це заявив, що сьогодні цей продуктопровід заарештували антикорупційні органи. А хто їх створив? Порошенко!

Це дуже нагадало мені «блискучий» фігуральний вислів радянського письменника Михайла Шолохова на одному із з’їздів КПРС: «Буржуазні ідеологи кажуть, що радянські письменники пишуть за вказівкою партії. Ні, ми пишемо за вказівкою своїх сердець, а наші серця належать партії!»

Але наприкінці свого виступу Олег Синютка сказав правильно: «Патріотизм не повинен вимірюватися любов’ю до Порошенка». Його б слова та у вуха партійному активу «ЄС» і менеджменту «Прямого», «Еспресо-TV» і «5-го» каналу!

Давно не заглядав на «1 + 1» а тут раптом відвідав його. І не пошкодував, тут теж обговорювали справу Сергія Стерненка.

Здивував своїм виступом юрист Друзенко. Він був якимось плутаним, а фактично обвинувальним (хоча й з численними юридичними реверансами) по відношенню до Стерненка. Друзенко навіть дозволив собі засумніватися в його патріотизмі. Ну, можна засумніватися й у патріотизмі самого Друзенка. Це питання суб’єктивне, як ми сприймаємо ту чи іншу людину. Зрозуміло, що обвинувачений, а тепер уже й засуджений, у Друзенка симпатій не викликає. Та це й не потрібно. Стерненко, як і будь-хто з нас, не зобов’язаний бути загальним улюбленцем. У такому ж стилі, як і Друзенко, виступила юрист Ганна Маляр. Адвокат Стерненка Масі Найєм (брат відомого Мустафи і ветеран АТО) спокійно, без екзальтації, дуже простими доводами розгромив аргументи і Друзенко, і Маляр.

У студії програми «Право на владу» був присутній шеф СБУ Іван Баканов. Він виявив кричущий для спецслужбіста непрофесіоналізм. Хоча б мінімально обізнана людина знає, що всі спецслужби світу ніколи публічно не визнають агентів, яких викрили, своїми людьми (за дуже рідкісними винятками) і не заперечують цього. У них завжди «без коментарів». А тут Іван Баканов заявив, що Стерненко не є агентов СБУ і не проходить ні по яким обліковим документам служби... Тепер у багатьох людей, які співпрацюють з СБУ (і повинні це робити, керуючись патріотичними міркуваннями!), може виникнути побоювання, що якщо у випадку зі Стерненком шеф спецслужби публічно заперечує факт співпраці, а в якомусь іншому випадку може й підтвердити, розкривши таким чином конфідента. Це може істотно обмежити коло громадян, які бажають надавати допомогу СБУ. Ось що значить призначати на особливо відповідальні посади людей, абсолютно непрофесійних... Треба було б пану Баканову прочитати хоча б зо два десятки детективних романів, може, це йому допоможе. Так би мовити, для загального професійного розвитку.

Здивував і Антон Геращенко, який тепер уже став у МВС заступником міністра Авакова. Геращенко заявив, що в масових виступах проти переслідування патріотів винен персонально... Порошенко. Може, Порошенко й другий Майдан організував? Немає у нього таких заслуг. Не можна організувати Майдан (хоча можна його підтримати), як не можна організувати виверження вулкана, землетрус, цунамі, тайфун тощо)

Судячи з дій «зеленітів», які постійно провокують найактивнішу частину нації на протести, «слуги народу» явно готують третій Майдан в Україні.

Іван Баканов співав у студії осанну правовій державі. Немає у нас такої. Патріотів кидають до в’язниць, а явні вороги ходять на свободі, засідають у Верховній Раді і переповнюють своїми персонами телеканали.

Наталя Мосійчук показала присутнім «відосик» з бійцем Добровольчого українського корпусу Іваном Мирним. Боєць погано говорив про Стерненка. Таких одкровень на кожного українського діяча можна накопати дуже багато. Що хорошого сказав би Вінниченко про Петлюру? Андрій Мельник про Бандеру? А вже якщо говорити про діячів літератури і мистецтва... Лев Толстой називав прозу Достоєвського найгіршим з усього написаного російською. А Достоєвського називав Толстого «цукерковим талантом». Крім того, Толстой не любив Шекспіра. Чи випливає з цього, що Толстой і Достоєвський погані прозаїки, а Шекспір — поганий драматург? Звичайно, ні. Просто ми всі, зокрема й великі люди, комусь подобаємося, а комусь — ні. Тож те, що Мосійчук вважає доказом, насправді таким не є.

Мосійчук маніпулювала, ставлячи запитання: чи можна судити патріотів? Звичайно, так, але тільки не за патріотизм, як засудили Стерненка. Офіційний Київ сьогодні став на бік тих, хто влаштував заколот в Одесі в травні 2014 року з метою створення «Одеської народної республіки» за зразком «ДНР-ЛНР». Така позиція гранично небезпечна для української держави, набагато небезпечніша, ніж будь-які зіткнення з поліцією під офісом Президента. Ці ігри «зеленітів» з вогнем закінчаться великою пожежею, в якій може згоріти наша країна...

В Одесі кожен український патріот — на вагу золота. Стерненко один з тих, хто не здавав місто 2014 року. І тепер його знищують на догоду антиукраїнській сволоті. На Банковій схотілося до «ДНР-ЛНР» додати ще й «ОНР»?

Ну, а Президента Зеленського втягують уже в другу судову халепу, тільки тепер, здається, не міністр Аваков, а генеральна прокурорка Венедиктова. І заяви дівчини Мендель, яка працює прес-секретарем на Банковій, що, мовляв, Президент ні у що не втручається і ні до чого не причетний, не допоможуть. За все доведеться відповідати першій особі держави, яка взяла на себе практично всі наявні в Україні повноваження: парламент його, Зеленського, уряд — його, шеф СБУ — його, шеф МВС — його, генеральна прокурорка — його, все його, а відповідальність, значить, не його... Так не буває. До речі, і міністр оборони його, і міністр закордонних справ його. Наближається відносно тепла й суха погода, ціни на нафту зростають, і як на ці фактори відреагує Кремль?

Чи витримає спокусу «вирішити питання» з Україною швидко й остаточно?

Куй залізо, поки Зеленський... А там раптом президентом України стане хтось мудрий і відповідальний. І шанс можна втратити... До речі, й старій газеті я знайшов вірш покійного російського актора і поета Леоніда Філатова:

Постой!.. ты что-то путаешь

в запале!

Известно ведь любому пацану:             

На вас не нападали. Вы напали.

Вы первыми затеяли войну!

Вы гражданам защиту обещали,

А получился форменный

скандал!..

Кого и от кого вы защищали,

Когда на вас никто не нападал?

Ах, сколько на земле людишек

подлых!

Такие уж настали времена!..

Вы подлость преподносите,

как подвиг.

И просите за это ордена!

Ну, як свідчить російське прислів’я «На те й щука в річці, щоб карась не дрімав». Чи прокинеться вчасно наш «карась» на Банковій?

Iгор ЛОСЄВ
Газета: 
Рубрика: