Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Наталія Седлецька здобула стипендію імені Вацлава Гавела

14 серпня, 2013 - 09:49

Відома журналістка-розслідувальниця Наталія Седлецька, яка донедавна вела на телеканалі ТВі програму розслідувань в сфері держзакупівель «Тендер News», виграла конкурс Радіо Вільна Європа — Радіо Свобода на журналістську стипендію імені Вацлава Гавела. Українські глядачі пам’ятають гучні розслідування пані Седлецької, зокрема, про маєтки президента України, скандал довкола «Укртрансгаз», плани приватизації «Укрзалізниці» тощо.

Крім неї стипендіатами стали двоє журналістів із Росії — Іван Беляєв та Ільдар Ґабідуллін.

Стипендія імені Вацлава Гавела — це спільна програма радіо Свободи і Міністерства закордонних справ Чехії, яка надає можливість медійникам з вільним володінням англійської мови упродовж дев’яти місяців навчатися стандартам європейської журналістики та працювати під керівництвом фахівців Радіо Вільна Європа — Радіо Свобода у штаб-квартирі у Празі та у місцевих бюро.

— Останні чотири роки я працювала на ТВі. Телеканал, програму і колектив я обожнювала і вкладалася в цю роботу повністю. Це був авральний режим і подекуди не вистачало часу на те, щоб озирнутися навкруги, поглянути на все (світ, країну, себе) під іншим ракурсом. Також завжди хотілось ще посилити власні вимоги до журналістських стандартів, хотілось повчитись, поки молода, — прокоментувала «Дню» Наталія Седлецька свій вибір брати участь у стипендіальній програмі. —  Окрім того я обожнюю подорожувати, ще більше — якийсь період десь пожити — ось тільки повернулась з Нью-Йорка, куди, залишившись без роботи, поїхала на місяць, маючи зовсім невелику суму з собою. У стипендії Вацлава Гавела все зійшлося в одну точку: спершу місяць у Києві, а потім півроку у Празі, у штаб-квартирі Радіо Свобода я буду вчитись у професіоналів і, що важливо — працювати. Там редакції багатьох країн, має бути дуже цікаво, такий міжнародний досвід. Дуже вдячна колективу Радіо Вільна Європа — Радіо Свобода за вибір, сподіваюсь, ми будемо взаємно корисними, адже вони, я так розумію, розвивають розділ інтернет-телебачення і розраховують на мій телевізійний досвід. Якщо все складеться як планується, я і ефіри вестиму, і розслідування продовжу. Після 6 місяців у Празі — ще 2 місяці в редакції у Києві. Сподіваюсь, повернусь, помітно зрісши професійно. Але повернусь обов'язково, я про еміграцію не думаю.

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Рубрика: