Я — грузин, але, якщо потрібно, я віддам життя за Україну.
Георгій Гонгадзе, український журналіст

Одинадцята сторінка «Кінолітопису»

Сьогодні в столиці розпочинається міжнародний фестиваль документальних фільмів. У програмі — ретроспективний показ стрічок про історію українського футболу
15 червня, 2012 - 00:00

«Кінолітопис-2012» триватиме з 15 по 19 червня. Цього року на гостей фестивалю, крім, власне, показів, чекає насичена прог рама: вечір пам’яті кінорежисера Сергія Говорухіна та його останній фільм «Земля людей», персональна виставка українського художника Миколи Власова, вечір старовинного романсу й майстер-клас професора Національної музичної академії ім. П. Чайковського Валентини Антонюк. Серед представлених на фестивалі робіт журі вибере найкращу. Загалом цього року на конкурс було подано близько ста кінополотен з України, Росії, Білорусі, Молдови, Грузії, Польщі й Сербії. Із них до фіналу пройшло 45 фільмів. Особливо активні, як зазначають організатори події, студенти та випускники творчих вишів.

Крім того, фестиваль збігся в часі зі ще однією важливою подією в житті вітчизняного документального кіно — 80-ю річницею Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного. На сьогодні це головна скарбниця фоно-, аудіо- й фотодокументів. Найстаріші кінохроніки, що зберігаються в архіві, датують днем коронації останнього російського імператора Миколи ІІ — 1896 роком. Також у фондах — зафіксовані на плівці ключові моменти вітчизняної історії: події Голодомору й виступи партійних керівників, картини Чорнобильської катастрофи, внесення національного прапору до зали Верховної Ради й сотні тисяч інших. Важливий пласт документів — у фоноархіві, який містить велику колекцію платівок, записів на магнітній плівці тощо.

— В архіві сьогодні сконцентровано сотні тисяч візуальних образів і голосів історії. Ми бачимо своє завдання не лише у збереженні, а й у популяризації цих документів, щоб користувачі могли зустрітися з досвідом нашої історії. Оскільки збіглися ювілей архіву та чемпіонат Євро-2012, колектив архіву також спробував зробити свій внесок, — розповідає заступник директора ЦДКФФА України ім. Пшеничного Тетяна ЄМЕЛЬЯНОВА. — Наші архівісти виконали величезну роботу: вони зібрали в колекціях фото- та відеодокументи, присвячені історії українського футболу. За цими матеріалами ми підготували каталог. У рамках фестивалю «Кінолітопис» проведемо ретроспективний показ, де буде показано п’ять найкращих кінофільмів з історії футболу. Футбол поєднує історію та сьогодення, тому, гадаю, людям цікаво дізнатися, яким був футбол 1950—1960-х років, побачити обличчя людей, які з часом змінили форму гравців на форму тренерів.

Євгенія ПОДОБНА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments