Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Переможець World Press Photo був змушений продати свою камеру, щоб дістати грошей на їжу

23 березня, 2013 - 15:49
РОБОТА ДАНІЕЛЯ РОДРІГЕСА «ФУТБОЛ У ГВІНЕЇ-БІССАУ» ЗДОБУЛА ПЕРШЕ МІСЦЕ У КАТЕГОРІЇ «ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ» / ФОТО З САЙТА MEDIA-MEDIA.RU

26-річний португальський фотограф-фрілансер Даніель Родрігес отримав перший приз від World Press Photo 2013 за світлину дітей із Гвінеї-Біссау, які грають у футбол.

Ситуація з Деніелем цікава... Всього півтора роки тому він був абсолютним банкрутом і навіть продав свою камеру, аби на щось жити.

2010 року він влаштувався в добродійну місію і відвідав Гвінею-Біссау, де допомагав відновлювати школи. Одного дня він грав із дітьми у футбол і зробив пару кадрів. Власне, ці кадри і зробили його знаменитим. Повернувшись до Португалії, він виявився безробітним через скорочення, яким піддалася його добродійна організація.

У результаті, він прийняв, за його словами, найважче рішення в своєму житті — продати весь комплект фотоустаткування: камеру, штатив, комплект об’єктивів, спалах, рюкзак. Тоді він жив із бабусею. І гроші пішли на комунальні платежі та продукти.

15 лютого 2013 року його повідомили, що його світлина узяла перший приз. І понеслося...

Він отримав приз майже $2000. Але це дрібниці, бо виробник фотоапаратів і один португальський банк забезпечили його повним комплектом фотоустаткування. Одна місцева газета написала про нього статтю, а читачі пожертвували йому гроші, щоб він міг продовжити свою роботу. Хтось навіть хотів подарувати йому своє фотообладнання.

Зараз Родрігес планує повернутися до Гвінеї-Біссау, щоб подякувати дітям, бо, як він сам говорить, «це і їхній приз також».

Media-media.ru

Газета: 
Рубрика: