Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Побачити найкраще

На «1+1» розкажуть про п’ять короткометражних фільмів, номінованих на «Оскар»
2 червня, 2017 - 11:59
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Уночі з 4 на 5 червня о 01.00 у програмі «Арґумент-Кіно» на телеканалі «1+1» дивіться про українські покази цьогорічних короткометражних номінантів на премію Американської кіноакадемії.

Всі п’ять фільмів можна переглянути в кінотеатрах одразу на одному сеансі у збірці OscarShorts. Незважаючи на резонанс і престиж, який випадає стрічкам, номінованим на «Оскара», навіть тепер далеко не кожна з них потрапляє на екрани українських кінотеатрів. Якщо повнометражні й документальні стрічки зрештою можна відшукати в інтернеті, то з короткометражними не все так просто. А це, традиційно, перетворює OscarShorts на подію ледь не унікальну та обов’язкову для кожного кіношанувальника.

Прикметно також, що цього року серед номінантів на «Оскара» опинився і володар «Золотої пальми» Каннського фестивалю 2016 року. Іспанський фільм під назвою «Тайм-код» веде про незвичайну любовну історію між охоронцями автостоянки: він працює вночі, вона — вдень, а роман між ними виникає за посередництва камери спостереження.

Ну а володар золотої статуетки — це угорська стрічка «Всі разом». Заснована на реальному інциденті, вона розповідає про юну учасницю шкільного хору, що не може похвалитися видатним голосом, та викладачку музики, яка вигадує не дуже чесний спосіб досягнення перемоги на співочих змаганнях.

Традиційно у програмі — розгорнута інформація про інші кінотеатральні новинки. Зокрема, про комедійний бойовик «Його собаче діло» з Брюсом Вілісом, жахний фільм майже для всієї родини «Мумія» з Томом Крузом, психологічний трилер «Чорний метелик» з Антоніо Бандерасом, а також франко-бельгійську кримінальну комедію «Кілер мимоволі».

Насамкінець — телеесеї про ірландського актора Ліама Нісона, американських виконавців Джуді Ґарленд, Роберта Інґлунда й Пола Джіаматті, а ще про знамениту голлівудську студію Universal Pictures.

Володимир ВОЙТЕНКО
Газета: 
Рубрика: