Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

«Понад усе важливо – мати позицію»

Учасники та співкуратори Літньої школи журналістики «Дня» діляться подвійним досвідом. Тим часом прийом заявок триває!
6 червня, 2019 - 18:53

До редакції продовжують надходити листи та дзвінки й студентів, і їхніх викладачів із певними запитаннями щодо анкети кандидатів до Літньої школи журналістики й, звісно, уточненнями щодо дедлайну її подачі. А це, нагадаємо, можна зробити до 24 червня включно за посиланням https://day.kyiv.ua/uk/content/anketa-dlia-uchasnykiv-litnioi-shkoly-zhu.... Розуміючи всі перипетії літньої сесії, все ж радимо студентам виділити час і на вдумливе заповнення заявки та не зволікати з її подачею. Повірте, це можливо. Особливо це засвідчує досвід наших випускників ЛШЖ, які почали з якісної заявки, продовжили динамічною працею протягом липня, а по завершенні школи... повернулися до неї наступного року вже як співкуратори. Та — кореспонденти «Дня».

Із радістю повідомляємо, що цьогоріч співкуратором школи буде минулорічна випускниця, чиї успіхи завдяки підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні були відзначені поїздкою до штаб-квартири Альянсу, Юлія Довгайчук.

«ОТРИМАТИ СОЮЗНИКІВ, ЯКІ З ТОБОЮ В «ОДНІЙ СИСТЕМІ КООРДИНАТ»

Юлія ДОВГАЙЧУК, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка, випускниця ЛШЖ «Дня»-2018:

— Найважливіший урок для мене від Літньої школи журналістики «Дня» був про те, що в житті понад усе важливо мати позицію. Особливо слід бути готовим відстоювати її в цьому мінливому світі, серед двоїстих стандартів і тотального невігластва. Головне — знайти союзників, однодумців, які з тобою в «одній системі координат». Таким є «День», а ЛШЖ — це перші уроки формування цінностей, обтесування принципів і цілий арсенал інструментів для подальшої праці. Наука, філософія, історія — повні смислів шпальти газети, яка щороку на літо запрошує до себе повчитися й пошукати істини. Сьогодні перед Україною постали нові виклики, й учасникам Літньої школи журналістики-2019 пощастить обміркувати їх разом із газетою «День» та налаштувати свій внутрішній курс на розвиток. Нас знову чекає інтелектуальне та яскраве літо!

«ШАНС ЗНАЙТИ І САМИХ СЕБЕ»

Марія ЧАДЮК, випускниця Національного університету «Києво-Могилянська академія», випускниця ЛШЖ «Дня»-2016, ведуча сторінки «Українці — читайте»:

— Згадуючи свою Літню школу-2016, я дібрала б метафоричне порівняння з підводними археологами. Адже це було повне занурення в журналістику високих стандартів, щоб сягнути глибини й знайти там інтелектуальні артефакти для всього суспільства. Така метафора пов’язана також із тим, що існують теми, які, крім «Дня», ніби ніхто й не помічає. І якраз місія «Дня» в тому, щоб донести ці ідеї, що насправді змінюють категорії, якими ми послуговуємося в суспільному житті (малі великі міста України, спадкоємність української еліти, модернізація національного характеру тощо), до ширшої авдиторії.

Літня школа «Дня» — це можливість зустрітися з людьми, яких бачив раніше лише по ТБ (і не лише поставити питання, а й поговорити після інтерв’ю), це шанс знайти не лише однодумців, а й самих себе. А як минулорічний співкуратор, якою мені була надана честь бути, додам, що це потужний інтелектуальний заряд, бо курс від університету газети «День» тримає в інтелектуальному тонусі ще довгий час опісля самої школи.

Тож не баріться — пірнайте за інтелектуальними скарбами!

«ЗРОБІТЬ ЦЕ ЛІТО НАЙПРОДУКТИВНІШИМ»

Дмитро ПЛАХТА, випускник і колишній співкуратор ЛШЖ «Дня»:

— «100 речей, які варто зробити влітку», «50 речей, які потрібно зробити цього літа»... Щороку на початку літа такі матеріали з’являються в медіа буквально кожного дня. Мимоволі задумався: якби мені довелося писати таку статтю, орієнтовану на молодь і студентів, які прагнуть розвиватися в журналістиці, то цей список у мене складався б з одного пункту. І називався б він: «Пройти навчання в Літній школі журналістики газети «День».

«День» ось уже понад 20 років виконує важку редакторську місію. Утім, газета редагує не тексти, а... свідомості людей, формуючи їхні погляди та світогляд. Через свої щоденні випуски газет, книжки, фотовиставки та інші проекти. Тому я назвав би «День» редактором світоглядів.

Ось уже 16 років «День» формує власну журналістську генерацію через свою щорічну Літню школу, працюючи, а якщо продовжувати метафору, то редагуючи свідомості молодих журналістів. Студенти приходять до Літньої школи журналістики «Дня» кожен зі своїм певним багажем. Це далеко не чисті аркуші (інакше б їх сюди просто не відібрали!), тому написати їх з чистого листа не вийде. А ось відредагувати — можна. Це я з власного досвіду кажу. Цей місяць інтелектуального інтенсиву в редакції «Дня» неодмінно стане для вас фундаментальною професійною та світоглядною школою. Подавайтеся в ЛШЖ і зробіть це літо найпродуктивнішим!

***

Нагадаємо, з питаннями можна звертатися до куратора Літньої школи, редактора відділу кореспондентської мережі Ольги Харченко.

Контакти: day_cornet@ukr.net, тел. (044) 303 96 27, (097) 76 49 221,

Facebook-сторінка

https://www.facebook.com/sashaolj

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ