Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Правила – не для всіх

До лютого у Лівані діятимуть жорсткі карантинні обмеження, а місцеві шукають способів їхнього уникнення
29 січня, 2021 - 12:06
ФОТО REUTERS

Тижні чи місяці на карантині без звичних зустрічей із друзями у кафе, без можливості влаштувати гучне родинне свято, без змоги вільного пересування країною однозначно даються взнаки. Ліванці цього тижня виходили у кількох містах на акції проти нових карантинних обмежень, котрі запровадив уряд аж до лютого. Найгучнішими були протести у Тріполі, із затриманням порушників.

Так, другий тиждень у країні діє строга комендантська година, із 18.00 до 5.00. А минулого тижня Вища рада оборони Лівану оголосила заборону на громадські пересування до 8 лютого, за винятком обмежень на доставку додому. Щоб з’їздити до лікаря чи в аптеку, треба отримати спеціальний дозвіл на електронній платформі. Для цього Міністерство внутрішніх справ запустило електронний портал для громадян, які шукають дозволи на транспорт для надзвичайних ситуацій, також тут можна отримати дозвіл на відвідування лікаря, лікарні, аптеки чи пекарні та здійснення грошового переказу.

Однак деякі мешканці умудряються перехитрити електронну платформу. Використовуючи підставні причини, щоб отримати дозвіл, багато людей замість цього катаються на лижах або відвідують приватні вечірки. Одну особу оштрафували за те, що вона знаходилась у супермаркеті, купуючи товари, і мала дозвіл лише на те, аби відвезти домашнього улюбленця до ветеринара. Тварини не було в машині, коли поліцейський блокпост зупинив порушника. Друга особа отримала штраф за відвідування друга, пропустивши заявку на візит до лікаря.

Здається, вільне пересування у Лівані лишилося лише для вуличних тварин. Приміром, на фото кіт гуляє порожньою вулицею Бейруту, коли вся країна далі перебуває на жорсткому карантині.

Підготувала Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: