Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Про парад різдвяних кораблів у Портленді

13 грудня, 2019 - 12:59

Уже тиждень у Портленді, США триває Парад різдвяних кораблів. Це давня традиція, що триває два тижні, народилася ще 1954 року. Починалося усе з одного човника з Портлендського яхт-клубу, який прикрасили різдвяними вінками та гірляндами. Цікавою деталлю є те, що Портленд міститься поблизу злиття двох річок — Вілламет та Колумбія. Тож перший святковий кораблик курсував ними обома.

Уже наступного року до човна приєдналися ще кілька, потім ще і ще. Так парад розрісся до майже 60 чепурних яхт та човнів, які діляться на дві команди та курсують річками всі дні, крім понеділків. Найкращий вид на святкову процесію відкривається з ресторанів та кафе, які за ці роки рясно вкрили береги. Парад користується такою популярністю серед туристів, що всі столики в цих закладах заброньовано на рік уперед.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ