Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Про що Зеленському говорити з Путіним?

Дивацтва логічні та політичні
17 вересня, 2021 - 10:58

Спочатку про веселе, якщо це можна назвати веселим, коли йдеться про малограмотність людей, у руках у яких ядерна кнопка. Нещодавно молодший товариш Путіна міністр оборони РФ генерал Шойгу Сергій Кожугетович виступив з підтримкою тези свого патрона про те, що українці й росіяни — «один народ». Шойгу так і сказав телепропагандисту Соловйову: «Вони з нами практично один народ». Кожугетовича тут явно занесло. Адже він тувинець. А тувинці — азіатський народ, у релігійному плані — буддисти й шаманісти (язичники), які до народів слов’янської групи індоєвропейської сім’ї не мають відношення.

Заява Шойгу показує всю безглуздість одкровень його верховного головнокомандувача, тувинець Шойгу —  живе спростування «історичних» гасел Путіна.

Нещодавно господар Кремля в черговий раз сів у «історичну» калюжу. На початку навчального року пан Путін вирішив дати уроки «історичної» мудрості російським школярам. Він почав розповідати їм про те, чого сам ніколи не вчився (у нього була інша професія й інша освіта). «Великий історик» переплутав Північну війну, яку імператор Петро I вів проти Швеції, з Семирічною війною, яку Росія вела проти Пруссії через багато років після смерті Петра. Знайшовся школяр, який цілком у стилі героя Ганса Християна Андерсена звернув увагу на «костюм короля», а точніше на відсутність такого. Путін почав щось бурмотіти, щоб зам’яти ситуацію. Так, уже навіть школярі поправляють того, хто намагався вчити історії «прогресивне людство» (як казали за радянських часів).

У Росії є ще один «геніальний історик» пан Мединський (до речі, наш «землячок» з Черкаської області). Він склав працю, якою прикував до ганебного стовпа всіх русофобів, які поширюють брехливі чутки про російське пияцтво. Мединський довів, що росіяни — найтверезіший народ у світі і такими були завжди. А крім того, Мединський гордо стверджує, що російські люди, на відміну від інших, мають одну зайву хромосому. Мединський не знає, що, з точки зору генетики, її краще не мати, бо вона гарантує важкі психічні відхилення.

Сподіватимемося, що ці панове припинять вчити нас історичної істини.

У студії телеканалу «Еспресо-TV» Антон Борковський черговий раз спілкувався з російським політологом-емігрантом Андрієм Піонтковським. Піонтковський переконаний у неминучості широкомасштабного наступу Росії на Україну. У цьому переконані багато аналітиків і експертів, як закордонних, так і вітчизняних. Але, здається, вулиця Банкова в Києві не вірить у це абсолютно, вона поводиться так, ніби абсолютно впевнена, що такого не станеться. На думку Піонтковського, контроль Москви над Україною та Пекіна над Тайванем у всесвітньо-історичному сенсі означатиме перемогу «Яси Чингізхана» над «Великою хартією вольностей».

Роман Безсмертний висловився в студії Борковського не настільки гарно, але конкретніше. Він вважає, що поки в Україні не буде вирішене питання про російську резидентуру, що присутня в багатьох ланках влади, США не зможуть нам допомогти і не зможуть будувати з нами довірчі відносини. На цьому тлі візити нашого Президента за океан — звичайно, добре, але кардинально вони не зможуть нічого вирішити без наведення порядку у високих кабінетах Києва. Цікаво, скільки там «засланих козачків»? Навіть дивлячись неозброєним оком, відчувається, що багато...

Своїми геополітичними спостереженнями на каналі «Україна-24» поділився ще один російський емігрант — Андрій Ілларіонов. Зокрема, він дав свою оцінку подіям в Афганістані і вніс ясність щодо американської допомоги цій країні. За його даними, в цілому за 20 років тільки на афганську армію США витратили 83 мільярди доларів. Це по 4 мільярди щорічно. Україна про таку щедрість не може навіть мріяти. А 2 трильйони за цей час було витрачено на американську армію в Афганістані, на американських ветеранів, що повернулися з Афганістану додому. А ще на американських експертів і консультантів.

Деякі наші конспірологи стверджують, що відхід з Афганістану — це геніальний хід США, мовляв, таліби в Центральній Азії стануть головним болем для Москви. Сумнівно.

Таліби вже оголосили, що вважають головним союзником Китай. А Китаю вони в Центральній Азії теж не потрібні. До речі, в черговий раз зруйновано міф про ісламську солідарність. Таліби, ці ревні мусульмани, хочуть дружити з Китаєм, абсолютно не цікавлячись долею мусульман-уйгурів у Східному Туркестані (КНР), де уйгурів переслідують саме за приналежність до ісламу.

Варто сказати, що й християнська солідарність — такий же міф. У багатьох країнах Сходу становище християнських громад вкрай важке, але Європа й Америка мовчать.

Подібна ситуація не є тільки фактом сучасності. Нещодавно канал «Культура» показав документально-ігровий фільм про падіння Константинополя, взятого турками 1453 року. Про християнський Константинополь тоді в Європі переживала лише одна людина — Папа Римський. Усім іншим християнським владикам — королям і імператорам — на долю Константинополя було начхати. Хоча вистачило б 8-10 тисяч християнських воїнів, щоб врятувати «Другий Рим»...

На тому ж каналі «Україна-24» відомий Дмитро Гордон поспілкувався з ведучим Василем Головановим. Голованов запитав у Гордона, як він ставиться до особистості покійного мера Харкова Геннадія Кернеса. І отримав відверту відповідь. Останнім часом Дмитро Ілліч любить підкреслювати, що завжди говорить правду. Ось ця правда — «Кернес крав, звичайно, але ж і людям давав». Слова істинно радянської людини, що ностальгує за СРСР. Однак мені важко уявити, щоб якийсь німецький журналіст сьогодні публічно розповідав: «Був у нас бургомістр, крав, але й людям давав».

І далі одкровення Д.І.Гордона були ще «забійнішими»: «Кернес, звичайно, сепаратист, якби це залежало від нього, то із задоволенням віддав би Харків Росії». Але цей градоначальник усе одно, за Гордоном, гідний захоплення. Виходить у Гордона так, що Кернес — сепаратист, зрадник, але дуже хороша людина... Такою є логіка Гордона. На жаль, нерідко це логіка верхівки нашої держави...

Останніми днями в наших ЗМІ почали говорити про те, що зустріч Зеленського й Путіна може відбутися. Однак нічого не змінилося в диспозиції сторін. Москва вже заявила, що Крим і Донбас вона не обговорюватиме. Про що ж тоді говорити? Про концерти Філіпа Кіркорова в Києві?

Путін розраховує, що Зеленський до нього приїде, щоб стати на коліна, капітулювати. Особисто Зеленський може це зробити, але це не означає, що це зробить Україна. Тоді в Україні просто буде інший президент та інший верховний головнокомандувач. А у Віктора Федоровича Януковича з’явиться компаньйон по проживанню в Росії...

Попередник Зеленського на посаді президента Петро Порошенко вже сформулював п’ять «червоних ліній» на будь-яких переговорах з Росією: 1) Україна не відмовиться від євроінтеграціі; 2) Україна не піде ні на які поступки щодо питання українського Криму; 3) Ми не відмовимося від своєї національної ідентичності; 4) Ми не погодимося ні на які вибори на окупованій території; 5) Ніякого вибачення злочинів агресорів і особисто Путіна.

То про що Зеленському говорити з Путіним? Вождь «слуг народу» розраховує заробити бали в ролі «миротворця»? Але втрати, провали і самодискредитація в результаті «посиденьок» з лідером агресорів можуть бути набагато більшими, рейтинг Зе може наблизитися до нуля.

Ризик для країни й особисто для Зе — колосальний...

Ігор ЛОСЄВ
Газета: 
Рубрика: