Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Про відому акторку Анну Стен

29 листопада, 2019 - 11:54

3 грудня 1908 року в Києві народилася голлівудська діва. Звали її Анель Фесак, щоправда, відома вона під іменем Анна Стен. Ще з юності Анна захоплювалася танцями та акторством. Вона грала в аматорському театрі, де на п’ятнадцятирічну дівчину звернув увагу Станіславський та протежував її вступ до кіноакадемії. А вже за три роки Анна дебютувала у німому кіно. Так розпочалася її професійна кар’єра. А завдяки прокату деяких її фільмів за кордоном, на неї звернули увагу в Німеччині та запропонували роль. Акторка погодилася і врешті вирішила не повертатися додому, а робити кар’єру в Європі. Там її помітив продюсер Семюель Голдвін та запросив у Голлівуд. Так почався новий етап у кар’єрі Анни Стен, який тривав до 1960-х.

Вона також працювала на радіо та телебаченні, а після завершення кар’єри займалася живописом. Анна Стен і досі вважається однією з найстильніших акторок, а фільми з її участю входять у класичний фонд світового кіно.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Газета: 
Рубрика: