Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

Про «здоровий спосіб життя» в журналістиці

Учасниці ЛШЖ-2018 обговорили з головним редактором Ларисою Івшиною важливість знання історії, політичну грамотність, виховання нових еліт…
6 липня, 2018 - 21:06
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Про те, як знайти свій «енергетичний стовп», бути постійно «ввімкненим у розетку», постійно супроводжувати процеси, які відбуваються у суспільстві, як подолати деінтелектуалізацію та багато іншого три години (а хотілося й більше!) спілкувалися учасниці ЛШЖ-2018 з Ларисою Олексівною.

Розмова почалася з екскурсу в історію, а точніше з акценту на необхідності її осмислення. Головний редактор «Дня» відзначила: «Невирішені питання тодішньої історії повторюються зараз. До тих, хто її не вчить і не засвоює уроки, вона повертається абсолютно циклічно».

Приємно, що зустріч Лариси Івшиної з «літньошколярами» з інтерв’ю перейшла у вільний обмін думками. Понад те, студентки отримали «ексклюзив» – можливість одними з перших побачити, як виглядатиме нова історична книга з Бібліотеки «Дня», котра буде представлена на цьогорічному Форумі видавців у Львові. Обкладинка отримала високу оцінку, а студентки поповнили свій список книг – must-read.

Крім того, під час жвавої розмови і відповідей на численні запитання «літньошколярок» було вирішено скласти власне «меню телевізійних уподобань» на противагу тезі, що ТБ задовольняє невибагливий запит глядача. Також Лариса Олексіївна запропонувала студенткам і завдання для роздумів, так би мовити, на інтелектуальний виріст: «Як перемагати маніпуляції?».

Під час діалогу пролунало чимало важливих цитат і думок, над якими ще довго замислюватимуться юні майбутні журналістки. Зокрема під час обговорення того, яким має бути ідеальний політик, Лариса Олексіївна згадала слова Ліни Костенко – «не дай Бог, бути лідером юрби». Тобто суспільство і ми, як його частина, теж маємо володіти політичною мудрістю, бути освіченими та інтелігентними.

Лариса Олексіївна наголосила, що сьогодні молодим журналістам важливо виграти конкуренцію з тими, хто хоче все відразу, але нічого не вкладає у свій розвиток. Ключ до успіху простий – не лінуватись! Адже, як нагадала редакторка слова батька Василя Ломаченка, його тренера: того разу, коли ти полінувався, інший хлопець тренувався. І в наступному бою він може тебе переграти. Також ішлося про те, що окрім професіоналізму, завжди цінуються такі риси, як порядність, вдячність, вміння діяти в команді.

Студентки охоче сприйняли поради Лариси Івшиної – сформувати любов до дедлайнів, не боятися починати і постійно вдосконалюватися, самовизначитися і мати чітку громадську позицію, учитися в тих середовищ, які ми обираємо, як зразок. Будемо працювати!

ВРАЖЕННЯ

«ВЕЛИЧЕЗНА ПОЖИВА ДЛЯ РОЗДУМІВ»

Ірина ЛАДИКА, Львівський національний університет імені Івана Франка:

На зустріч з Ларисою Івшиною я чекала з деяким хвилюванням, бо розмова з людиною такої високої інтелектуальної проби – справжній виклик. Найбільше мене зацікавили роздуми головної редакторки про якість української журналістики. На жаль, як вона висловилася свого часу, «водогін з’єднали з каналізацією і не поставили фільтрів». Не менш цікавими були рефлексії про історію журналістики незалежної України, яка досі не написана. Можливо, тому, що свіжі події складно оцінити об’єктивно. Повітря у редакції було надзвичайно насиченим сенсами і «новонародженими думками» літньошколярок. Ми отримали величезну поживу для роздумів.

«ТАКИЙ ДОСВІД Є НЕОЦІНЕННИМ»

Ірина ПІЦЬ, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка:

– «Неможливо навчитися всього, але потрібно прагнути до цього»  - ця цитата Лариси Олексіївни закарбується в моїй пам’яті назавжди. Щира, доброзичлива, талановита, з глибокими роздумами – і це далеко не весь перелік того, що можна сказати про головного ректора газети «День» Ларису Івшину. Її навичкам, вмінню відчувати та розуміти людей позаздрить будь-хто, а професіоналізму потрібно вчитися і вчитися. Чого ми і прагнемо. Тригодинна зустріч пройшла непомітно. Вона допомогла віднайти відповіді на запитання, які мене цікавили та поділилася безцінним досвідом щодо подальшої професійної діяльності. Після неї хочеться поринути в світ роздумів та знайти відповіді на складні запитання. Такі невимушені бесіди є необхідними для того, щоб стимулювати суспільство до самовдосконалення та самопізнання.  Я переконана, що – такий досвід, який дала нам Лариса Івшина, є неоціненним та необхідним, тому я з максимальною вдячністю  буду використовувати цю можливість.

«ЗАМИСЛИТИСЬ НАД МАЙБУТНІМ УКРАЇНИ»

Дар'я ЧИЖ, Київський університет імені Бориса Грінченка:

– Зустріч із головним редактором газети «День» інтелектуально «навантажила» та змусила замислитися над майбутнім України. Впродовж зустрічі ми зачепили глобальні питання, які стосуються не лише журналістики, а й історичної свідомості українців. Саме тому газета «День» і є ініціатором створення такого потужного проекту як «Україна Incognita». Також ми мали честь бути познайомленими з обкладинкою нової книги “Ave”, виконаною у мінімалістичному стилі, який дуже сподобався «літньошколярам». Мармурова обкладинка говорить про велич, а синій колір символізує глибину.

І хоча ми мали змогу поставити велику кількість питань, обговорити, яким має бути майбутній лідер, скільки часу потрібно для виховання національної еліти і те, що необхідно залишатися адептами «здорового способу життя в журналістиці», все одно залишилося відчуття легкого «голоду» спілкування. Будемо надолужувати під час наступних зустрічей!

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні

Софія ПОСТОЛАТІЙ, Юлія ДОВГАЙЧУК, Евеліна КОТЛЯРОВА, Літня школа журналістики «Дня»-2018, фото Руслана КАНЮКИ, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments