Тепер, коли ми навчилися літати повітрям, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Пусті шпальти, жарти і солідарність

Як візит Зеленського на Херсонщину перетворився на тролінг влади
27 червня, 2020 - 13:49
Скріншот

Вчора, 26 червня, до Херсонської області з робочим візитом завітав президент Володимир Зеленський. Однак топ-новиною дня стали не договір про концесію морського порту і не відкриття футбольного поля у Новій Каховці, а інцидент із недопуском деяких журналістів на заходи, пов’язані з президентом.

Спочатку в Херсонській ОДА ніяк не анонсували приїзд президента, не йшлося і про акредитацію, хоча журналісти питали заздалегідь. Коли ж у день візиту журналісти прийшли під ОДА, виявилось, що там є певний список, за яким представників одних ЗМІ пускають, а інших – ні.

В результаті – десятки «порожніх» публікацій і дописів у Фейсбук як солідарна реакція на вибірковість і непрофесійний підхід ОДА до комунікації.

 

Про це писали і дотепно жартували не лише у місцеві, а й чимало всеукраїнських медіа та блогери у соцмережах. А наприкінці дня Херсонська ОДА опублікувала таку відповідь, яка спровокувала ще більше гнівних коментарів від журналістів. 

Ми зібрали частину реакцій соцмереж і медіа на ситуацію. 

«Я чекав, що в ОДА якось повідомлять про приїзд президента, оголосять про акредитацію чи щось подібне. Жодної офіційно інформації про це не було, але ми знали і бачимо, що президент уже приїхав, – коментує «Дню» редактор сайту «NovaMedia» Тарас Бузак. – Я буду писати запити в офіс президента, в ОДА – як можна було акредитуватися? І в цей же час ми бачимо, що частина журналістів потрапила на заходи».

Лінда Метцгер, «Херсонські вісті»:

«Тут взагалі не важливо хто саме і де це придумав: чи то в ОДА вирішили вислужитися і заодно вдарити лицем в багнюку, разом із Президентом, чи то в голови чинів з ОП така світла думка прийшла. Мені взагалі так начхати кому належить авторство, тому шо в результаті ви всі все одно в гівні: і Херсонська обласна державна адміністрація на чолі з Yuriy Husyev, і Офіс Президента України і сам Володимир Зеленський з його псячкою Iuliia Mendel. Всі до одного і без винятку. Це такого космічного рівня зашквар, який вам пам’ятатимуть до кінця вашої політичної кар’єри і постійно нагадуватимуть, як ви обісрались»

Після бурхливої реакції журналістів, у Херсонській ОДА відповіли, що «у зв’язку зі збільшенням числа випадків захворювання на COVID-19 та щоденну фіксацію антирекордів інфікувань кількість присутніх представників ЗМІ на заході була обмежена».

«Ми були вимушені сфокусуватись на медіаканалах, які мають більше поширення та охоплюють більшу аудиторію. Було зроблено акцент на зареєстрованих ЗМІ, тому що це подія високого рівня, яка має бути фахово висвітлена із дотриманням стандартів журналістики та журналістської етики. Через це представники ЗМІ, які не мають акредитації, та, відповідно, редакційного завдання, а також блогери не були запрошені», – повідомили в ОДА на своїй сторінці у Фейсбуці.

Така реакція викликала нову хвилю обурення і гнівних коментарів.

Олександр Корняков, ІА «ПІК»:

«Ви з 17:00 починали обдзвонювати центральні ЗМІ, а до 18:00 всіх, кого хотіли обдзвонили. Не потрапили тільки ті, хто Вас критикує і обов'язково задасть незручне запитання. ПІК офіційне видання, я плачу податки на ваше утримання і Офісу президента. Ви там отримуєте солідні надбавки за інтенсивність і премії».

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Рубрика: