Або думай сам - або той, кому доводиться думати за тебе, відніме твою силу, переробить всі твої смаки і звички, по-своєму вимуштрує і вихолостить тебе.
Френсіс Фіцджеральд, американський письменник, найбільший представник так званого «втраченого покоління» в літературі

«Радіо надії»

Єдиним мовником після урагану «Марія» на острові Пуерто-Рико виявилася аналогова станція WAPA
13 жовтня, 2017 - 11:35
ФОТО РЕЙТЕР

Найсильніший за останні 90 років ураган вдарив по Пуерто-Рико, де мешкає 3,5 мільйона людей, під кінець вересня. Внаслідок стихійного лиха загинуло понад 30 людей, по всьому острову вимкнулася електрика, зник інтернет, а також мобільний зв’язок. Щойно Пуерто-Рико залишився без світла, пропали радіо та телесигнали. І, як повідомляють ЗМІ, інформувати людей можна було лише завдяки одній радіостанції WAPA, яка має частоту 680 AM.

Відтак, радіо стало для жителів острова не лише головним джерелом інформації в перші години й дні після урагану. Воно також допомагало їм зв’язатися з рідними та висловити слова підтримки. Через це пуерториканці почали називати медіа «радіо надії».

«Усі інші теле- та радіостанції вимкнулися. Я не одразу зрозумів, що в ефірі лишилися тільки ми, що тільки нашу радіостанцію чути по всій країні. А коли зрозумів, то вирішив, що це моя місія від Бога», — розповів ведучий новин на радіо WAPA Луїс Пенчі. Ведучі не лише оперативно інформували слухачів про стихію, а й пропонували людям повідомляти інформацію про ситуацію в місцевості, де вони живуть, через радіо шукати близьких і рідних, які зникли.

Що ж допомогло WAPA стати незамінною і не втратити сигнал? Як повідомляє сайт www.currenttime.tv, відповідь здасться парадоксальною: бідність і робота «по-старому». У той час, як більшість радіо- і телестанцій вже давно перейшли на цифровий режим мовлення, WAPA виходила в ефір без комп’ютерів і цифрових передавачів. Як повідомляється, приватна іспановомна радіостанція формату «новини й обговорення» була заснована в 1847 році й досі працювала без впровадження нових технологій.

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments