З історії маємо немало прикладів, коли фізично сильніший народ підбивав собі народ із більшою духовою культурою, але довго володіти ним не міг, і духова культура завжди перемагає.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Різнобарвний світ...

Можна створити парасольками!
13 березня, 2020 - 12:56
ФОТО REUTERS

Щорічно з початку лютого квартал Village Royal у Парижі прикрашається приблизно 800 різнокольоровими парасольками. За цією ініціативою під назвою Umbrella Sky Project (Проєкт парасолькове небо) стоїть португальська художниця Патрісія Кунья.

Багато туристів штурмують Креме, щоб показати цю знамениту і барвисту паризьку вулицю в соціальних мережах, однак їх можна знайти й легше. Для цього вам доведеться пройти шлях до Village Royal, розташованого у восьмому окрузі. Саме тут, на одній з вулиць, прихованій за Мадленською церквою, Патрісія Кунья створила свій всесвітньо відомий проєкт.

Із 2011 року португальська художниця розфарбовує мікрорайони в усьому світі, встановивши багато барвистих парасольок: сині, жовті, помаранчеві... Після Арля, Каркасона, Тулузи і навіть Безьє у Франції, а також Токіо, Сеула та з недавнього часу Пенсакола, прийшла черга й Парижа вітати ці легендарні парасольки, що родом із міста Агуеда на півдні Порту.

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: