Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Рубають гілку під собою

Війна, податки і... шампанське
23 липня, 2021 - 13:17

Не дивує, а злить і дратує черговий «подвиг» контори, яка називається ДБР. Вона вже стільки разів займалася сумнівними справами, які не піднімають її авторитет, що дивлюсь на її майбутнє доволі песимістично. Не знаю, які надії були у тих, хто ДБР створював, але користі від її діяльності не відчуваю. А хтось відчуває?

Оскільки «ми всі президенти», як сказав пан Зеленський, то висловлю «президентську» думку: ДБР розформувати, а всіх професійних його співробітників повернути на роботу до відтвореного Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України. Новація себе не виправдала. Стало не краще, ніж було, а гірше. Доказом цього, причому доволі наочним і переконливим, є кримінальна справа про «Кузню на Рибальському». Деяких бойових генералів, героїв оборонної війни, звинувачують у придбанні неякісної військової техніки. Відомо, кому належала «Кузня на Рибальському». Здається, найближче оточення нинішнього президента намагається знайти компромат на колишнього президента Порошенка. Заради цього підставляють наших генералів, звинувачуючи у прийомі на озброєння «свідомо неякісних» катерів типу «Кентавр». Іноді згадують про «Гюрзу». Про «Гюрзу» мені доводилося писати кілька років тому. Це хороший катер, але з доволі специфічними функціями. Два таких катери замовив Україні Узбекистан за часів президента Іслама Карімова. І ніяких претензій з боку офіційного Ташкента не було. Катер надійно захищав інтереси Узбекистану на річках Амудар’я і Сирдар’я. Він успішно протистояв контрабандистам, наркокур’єрам, озброєним бандам тощо.

Катер «Кентавр» хороший для морських десантних операцій. Але ці судна не призначені для дій у штормову погоду, для далеких морських походів тощо. А найголовніше — вони не призначені для морського бою. Якщо Чорноморський флот РФ заблокує нам Одесу, то ці кораблики нам не допоможуть. І ось тоді ми кусатимемо лікті, що з 1991 року не будували належним чином український флот. І тоді навіть найтупіші наші політики зрозуміють, навіщо він нам потрібен. Саме їх слід притягувати до відповідальності, а не генералів, які не мають влади, щоб приймати рішення з таких стратегічних питань.

Те, що відбувається сьогодні в Печерському суді у справі «Кузні на Рибальському», цілком вкладається в організований нинішньою владою процес дискредитації українського генералітету і всього офіцерського корпусу. Навіщо це потрібно Банковій? Щоб сподобатися Путіну і добитись одіозної зустрічі з московським диктатором?

Суд встановив заставу для обвинувачуваного генерала Павловського — 440 мільйонів гривень. Або сидітиме в СІЗО... Генерал живе в орендованій квартирі й одержує скромну (для генерала) зарплату. Таких грошей на заставу у нього немає. Він же не Медведчук... Цікаво, що підозрювану в державній зраді Нелю Штепу, яка радісно зустрічала терористів у Слов’янську, суд відпустив додому під особисте зобов’язання. Невже бойовий генерал заслуговує такого запобіжного заходу менше, ніж Штепа?

Політолог Володимир Горбач сказав: «Бойові генерали поки ще відсторонюються від політики, але процеси, подібні до процесу над генералом Павловським, можуть їх у політику штовхнути». Схоже на те, що патологічною ненавистю і страхом Зеленського по відношенню до Порошенка вправно користуються деякі «кроти» на Банковій, маніпулюючи президентом у своїх і, треба думати, не тільки у своїх інтересах...

Повідомляють про видачу Росії і Білорусі політичних біженців, зокрема тих, хто воював на Донбасі за Україну.

У Росії (та й у країні Лукашенка) їм загрожує смерть. То на кого ж працює відомство лейтенанта Баканова? Все це бачать і в штаб-квартирі НАТО, і в ЄС. Ось і відповідь Зе, чому ми досі не в НАТО...

На каналі «Прямий» Юрій Бутусов розповів про операцію СБУ проти українського агента з конспіративним ім’ям «Швед», причетним до ліквідації ворогів України в «ДНР» — «ЛНР». Матвій Ганапольський поцікавився, чи не йдеться про «умиротворення» всіх, хто намагається вести боротьбу проти російського агресора?

На фронті постійно гинуть солдати від рук російських снайперів. А Зеленський уперто відмовляється повернути на фронт українські антиснайперські групи. Щоб не засмучувати Путіна? Ветеран війни Ігор Лапін сказав у програмі «Не наша Раша»: «Зеленський прагне нас посварити із Заходом, щоб потім заявити, що Захід нас не любить, треба йти в Росію». Сьогодні ми вже бачимо перші плоди популізму чинної влади. В економіці розвал, Захід грошей не дає, в Росію йти поки незручно, та й повстання можна спровокувати, якщо туди піти. Китай може дати гроші, але на таких умовах, що тільки «зелені» через загальну малограмотність на них спокусяться. А тут Держаудитслужба повідомляє, що з ковідного фонду вкрали лише 124 мільйони гривень. Мовляв, не тривожтесь, громадяни, поцупили всього нічого. Але я думаю, до цього числа потрібно дописати два нулі — тоді воно стане правдоподібним.

А у зовнішній політиці «зелена» влада зняла підпис України під засудженням Китаю за терор проти мусульманського народу, тюрків-уйгурів у Сіньцзяні (Східний Туркестан). Резолюція була підтримана майже всіма західними країнами.

Вчинок цей дуже шкідливий для України. Ще кілька таких витівок у стилі «95-го кварталу» — і Зе навіть на поріг Заходу не пускатимуть.

До речі, РФ влаштувала світу анекдотичну ситуацію: тепер на пляшках шампанського з провінції Шампань (Франція) у Росії писатимуть «Ігристе вино», а на пляшках з ігристим вином писатимуть «Російське шампанське». На очах усього світу, нахабно, як українську історію, Москва присвоює французький національний бренд. Цікаво, що тепер Москва зробить з італійським спагеті, іспанським хамоном, ну, з нашим борщем вона це вже давно намагається зробити...

У програмі «Еспресо-TV» ветеран АТО Валерій Прозапас розповів, що від багатьох військових доходить інформація, що «зелена» деградація військового харчування дійшла до того, що військовослужбовців почали годувати якимось гниляччям із червами.

«Зеленіти» — у нас публіка артистична, напевно, дивилися фільм «Броненосець «Потьомкін». Вони ще пам’ятають, із чого там почалося повстання?

У 2014-2019 роках вдалося зробити військове харчування дуже хорошим і зусиллями влади, і зусиллями волонтерів. А до чого докотилися тепер? Зухвале ставлення «зеленітів» до армії відчувається скрізь і в усьому. І це даремно. Свою армію українці люблять і дуже злі на тих, хто її ображає. Нардепка Ніна Южаніна повідала про «ресурсний закон», який «зелена» влада намагається пропхати через ВР. За словами нардепки, завдання закону в тому, щоб вичавити ресурси з простих українців. Особливі права надаються податковим органам. Схоже, що буде справжній податковий терор. «Зелена рука» візьме за горло всіх, хто живе своєю працею. Таких людей стане менше, а значить, різко зростуть ціни на все.

Дрібних землеробів фінансово задушать, а великі агрохолдинги від нових податків не постраждають. Нові ж квартири на ринку подорожчають на 18%. А колись Зе розповідав казки про дешеву іпотеку...

Ті, хто вже інвестував у квартири, але ще не встиг їх добудувати, тепер уже не добудують без дуже значної доплати. А власники офшорів отримали від «зеленої» влади бонус у 10 мільярдів доларів, оскільки їх звільнили від нових податків. За них заплатимо ми... Загалом восени і потім нам буде дуже весело. Посміємося, любителі гумору?

Ігор ЛОСЄВ
Газета: 
Рубрика: