Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Штучна шкіра-хамелеон

Південнокорейські дослідники представили інноваційну розробку
16 вересня, 2021 - 14:03
ФОТО REUTERS

Південнокорейські дослідники стверджують, що вони розробили матеріал — штучну шкіру, що може швидко змінювати відтінки, як хамелеон, відповідно до середовища, в якому перебуває, інформує Reuters. Команда на чолі з професором Сеульського національного університету Ко Сеун Хваном створила «шкіру» зі спеціальним забарвленням, що змінює колір залежно від температури і керується крихітними гнучкими нагрівачами. «Якщо ви будете у «лісовій» камуфляжній формі в пустелі, вас легко викриють, — зазначив професор агентству. — Активна зміна кольорів та візерунків відповідно до навколишнього середовища є ключем до створеної нами технології камуфляжу».

Ко Сеун Хван та його команда продемонстрували технологію — термохромне рідкокристалічне чорнило (TLC) та вертикально укладені багатошарові срібні нанодротові нагрівачі — керовані за допомогою робота з датчиками, що визначають колір. Які б кольори датчики не «бачили» навколо нього, шкіра намагалася імітувати їх. На відео, представленому розробниками, робот повз по червоній, синій та зеленій підлозі, миттєво змінюючи колір відповідно до фону. «Інформація про колір, виявлена датчиками, передається на мікропроцесор, а потім на нагрівачі з нанопроводу зі срібла. Щойно нагрівачі досягають певної температури, термохромний рідкокристалічний шар змінює свій колір», — пояснив професор.

«Гнучка шкіра може бути використана для моди, військової камуфляжної форми, зовнішнього вигляду автомобілів та будівель в естетичних цілях, а також для майбутніх технологій відображення», — вважає Ко Сеун Хван . Дослідження було опубліковане в журналі Nature Communications в серпні, повідомляє Reuters.

Газета: 
Рубрика: