Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

Спортсмен і нумізмат

8 серпня, 2003 - 00:00


Практично у кожної, навіть найзайнятішої людини є якесь захоплення — справа «для душі». Виняток складають нечисленні везунчики, у яких робота і хобі збiгаються. Але часто захоплення і професія перебувають на різних полюсах. Хоч що, як не хобі, характеризує людину найкраще? Щоб дізнатися про хобі відомих вітчизняних тележурналістів, у яких, як вони говорять, практично немає вільного часу, «День» на своїй телевізійній сторінці відкриває нову рубрику — «Хобі-клуб». Перший гість у ній — автор і ведучий документально- публіцистичного циклу «На лінії вогню» («Інтер») Андрій ЦАПЛІЄНКО:

— У мене в дитинстві було два головних захоплення: збирав марки — був завзятим філателістом, і дуже любив стріляти з пістолета — займався кульовою стрільбою, це був досить популярний вид спорту у нас, у рідному Харкові. До закінчення середньої школи мав навіть досить високий розряд — кандидатський.

Сьогодні ж все по-іншому: з філателіста я перетворився на нумізмата. Як тільки почав багато їздити по різних важкодоступних країнах, у мене у кишенях стали накопичуватися гроші — добре, що багато, але шкода, що, в основному, дрібні гроші, недовикористані на місцях. Спочатку викидав їх, дарував знайомим, коханим і нелюбимим жінкам, начальникам, підлеглим, але вони... не вичерпувалася! У результаті я сам зацікавився монетами, купюрами і перейшов до розряду нумізматів і боністів (боністика — це колекціонування асигнацій).

Що ж до спорту, то, власне кажучи, я ніколи не припиняв займатися ним. Правда, такий відносно неактивний і вимагаючий концентрації уваги вид спорту, як стрільба, замінив для себе більш динамічними: рукопашним боєм, легкою і важкою атлетикою. Досі стараюся, у міру можливостей, підтримувати форму. Днями, наприклад, пробіг 20-кілометровий крос — і нічого, до фінішу добрався.

Звичайно, ці мої дозвільні заняття спортом і колекціонування монет допомагають i в роботі. Нумізматика і боністика, як ніщо інше, дозволяють зрозуміти країну, до якої потрапляєш, образ і рівень життя народу, звичаї. Гроші — це те, що люди, незалежно від того, громадянами якої країни вони є, хочуть мати у великій кількості, а, значить, у будь- якому куточку земної кулі гроші — це предмет, що найбільш передається з рук в руки. На купюрах залишається тепло рук мільйонів людей, і ти це також відчуваєш. На асигнаціях зображено тих людей, кого земляки вважають «сіллю своєї землі»! Інший раз думаєш, що про історію країни, її знаменитих особистостей, набагато легше дізнатися за грошима, ніж за якимись довідковими статтями в енциклопедії. І це нам, безумовно, допомагає у поїздках, тому що відразу розумієш, що і хто для матері-історії в окремо взятій екзотичній державі найбільш цінний. Ну, а спорт — допомагає легше перенести ті поневіряння і страждання, які в кінцевому результаті роблять людину кращою і сильнішою.

Підготувала Юлія КАЦУН
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments