Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

«Страва на столі!»

Святкове телеменю
29 грудня, 2005 - 00:00
ДЛЯ СТВОРЕННЯ У ГЛЯДАЧІВ СВЯТКОВОГО НАСТРОЮ ТЕЛЕКАНАЛИ ГОТОВІ НАВІТЬ НА РАДИКАЛЬНУ ЗМІНУ ІМІДЖУ СВОЇХ ТЕЛЕЖУРНАЛІСТІВ — ЯК, НАПРИКЛАД, ЦЕ БУЛО НА ЗЙОМКАХ СВЯТКОВИХ ЗАСТАВОК «1+1» / ФОТО НАДАНЕ ПРЕС-СЛУЖБОЮ ТЕЛЕКАНАЛУ «1+1»

Новорічні телепроекти — це шанс провідних каналів зміцнити свої позиції, інших — по-новому заявити про себе телеглядачам. І в тому, і в іншому випадку, Новий рік — це своєрідний іспит, який щорічно складають українські телеканали. Екзаменаційна комісія — вітчизняний глядач, у якого в більшості випадків свято без телевізора вважається таким, що не відбулося в повній мірі. Канали змагаються: хто зможе краще привабити та розважити глядача. Вони всерйоз борються між собою — за зірок, за старі та нові пісні, за найпомпезніші декорації. Новорічні ставки великі — на карті репутація каналу та «пропускний квиток» у наступний телевізійний рік.

Теплом «Вогника» і Майдану цієї новорічної нічі зігріє глядачів один із провідних українських телеканалів — «Інтер». Тепер, як анонсують на «Інтері», щоб опинитися на головній ялинці країни, не доведеться йти на Майдан. Для зйомок «Вогника» на кіностудії ім. О. Довженка всього за кілька днів змонтували декорації святкового Майдану, де виступатимуть Вірка Сердючка з мамою, команда «95 кварталу», Наташа Корольова, Валерій Меладзе, і ведучі «Вогника» — Сніжана Єгорова й Ольга Горбачова. Ольга Сумська та Руслана Писанка, як і заведено на новорічних карнавалах, повністю поміняють свій імідж і гратимуть веселих буфетниць. За сценарієм «Вогника», який розробила команда «95 кварталу», «окраса» будь-якої новорічної ночі — Дід Мороз — з’явиться тільки в самому кінці «Вогника» й заспіває арію. У ролі Діда Мороза буде Володимир Гришко. Ще одним великим сюрпризом для телеглядачів у новорічну ніч стане кіноісторія «Страва на столі, або Обережно — любов!». В основу сценарію до фільму лягла п’єса француза Марка Комалетті. Завдяки генеральним продюсерам проекту Владу Ряшину й Олексію Гончаренку до створення фільму «підтягли» кращі, на погляд авторів, творчі сили — це Максим Паперник, Олексій Лисовець, Олександр Ликов, Юлія Рутберг та багато інших.

Телеканал «1+1» проведе «Ніч у стилі дитинства». Головними дійовими особами шоу стануть актори з усім відомого серіалу «Моя прекрасна няня». Також «плюси» покажуть мюзикл «Метро» режисера Віктора Придувалова за мотивом рязановської «Карнавальної ночі».

Новий рік на «Новому каналі» пройде з пригодами. Творці проекту «Солдати- 2006» «переспівали» улюблений всіма серіал «Солдати», який, до речі, на «Новому» показують вже третій сезон. Сюжет — армійський. Прапорщик Шматко отримав наказ влаштувати солдатам Новий рік, та такий, щоб сподобався генералу. Режисер проекту Олександр Ітигілов спробував закрутити сюжет настільки, щоб усі — і генерал, і солдати, і, звичайно ж, глядачі, — залишилися задоволеними.

«Перший канал» (УТ-1) приготував глядачам у подарунок «Новорічний вогник», ідея створення якого належить співачці Ірині Білик і керівнику редакції музичних програм каналу Олені Мозговій. В основі задуму — ставка на українське: українські співаки виконуватимуть українські народні пісні в сучасній обробці. Дія «Новорічного вогника» відбуватиметься у стилізованому українському селі, що, на думку сценариста Ані Соболевої, має асоціюватися у глядачів із домашнім теплом і затишком. А беруть участь у цьому проекті Ані Лорак, Олександр Пономарьов, Асія Ахат, група «Мандри», «ВВ» і багато інших українських виконавців.

Телеканал ICTV у новорічну ніч, після привітання Президента, запропонує глядачам «Пісню року-2005». Обличчям відродженої телепрограми тепер буде прима російської естради Алла Пугачова. Разом із нею концерт вестимуть незмінні ведучі Ангеліна Вовк і Євген Меньшов.

Фірмовим «блюдом» СТБ будуть «Блакитні вогники» 2003 і 2004 років із зірками російської естради, серед яких — Йосип Кобзон, Лайма Вайкуле, Анжеліка Варум, Леонід Агутін та багато інших. Крім того, СТБ спільно з однією відомою торговою маркою подарує глядачам 31 грудня цілий день без реклами. Цього ж дня телеканал покаже всі серії добре відомих радянських «кінохітів» «Чародії» та «Велика перерва».

ТЕТ безпосередньо в новорічну ніч запропонує поринути в атмосферу венеціанського карнавалу — за допомогою постановки Андрієса Лієпи.

А НТН ще раз запалить «Неблакитний вогник-2» (рік виходу — 2004—2005) — для тих, хто не настільки альтернативний, щоб у новорічну ніч обійтися взагалі без телевізора, але вже втомився від традиційних новорічних форматів.

Підготувала Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ