У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії
Євген Коновалець — український громадсько-політичний діяч, полковник Армії УНР, голова Проводу Українських Націоналістів

Такі різні культури

Як святкується давнє іудейське березневе свято?
13 березня, 2020 - 13:08
ФОТО REUTERS

Євреї у всьому світі переодягалися у свої найкращі костюми та виходили на вулиці, щоб відсвяткувати Пурім. За переказами, в 355 році до н. е. верховний сановник при дворі царя, якого звали Аман, домігся від нього прийняття указу про повне винищення всіх євреїв у Перському царстві. Для вибору дня виконання задуму Аман кинув жереб, який випав на 13 число місяця адар. Однак страшним задумам не судилося збутися. Єврейський народ врятувала дружина Ахашвероша і племінниця духовного лідера євреїв Мордехая — цариця Естер.

Естер закликала Мордехая зібрати всіх євреїв міста і провести три дні в пості й молитвах. Потім вона, ризикуючи життям, без запрошення вирушила в палати свого чоловіка і запросила Ахашвероша разом зі радником на бенкет, під час якого викрила підступного Амана. Оскільки було вже пізно скасовувати царський указ, Ахашверош видав інший, що дозволяє євреям захищатися будь-якими засобами.

Євреї перемогли в битві, а Аман закінчив життя на шибениці, яку заздалегідь приготував для Мордехая. Сама назва свята «Пурім» виникла від слова «Пур», що означає «Жереб».

Пурім зазвичай припадає на березень і відзначається на 14 та 15 день Адара, за єврейським календарем. Дітям рекомендується святково одягатися, щоб відсвяткувати Пурім, і всі збираються в синагозі, щоб почути переказ давньої історії.

Увечері перед Пурімом євреї не їдять і не п’ють, але потім бенкетують під час фестивалю.

В Ізраїлі люди в м. Ашдод носили костюми та одну дитину, одягнену, як президент Трамп на одному з великих глобальних святкувань.

Фестиваль був переповнений політичними висловлюваннями від деяких дорослих, які носили знаки, що стосуються проізраїльських та антипалестинських послань.

Діти були одягнені в різноманітні костюи, починаючи від клоунів до солдатів.

Іванка Трамп опублікувала в Instagram фото себе та своїх найстарших дітей — Арабелли та Йосифа, які готували печиво гаменташен.

У Вільямсбурзі, в Брукліні люди йшли вулицею, одягнені як клоуни. А президент Дональд Трамп, здається, є популярним вибором для костюмів на єврейське свято.

Аліса ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: