Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Телегід

Iскрометна любовна комедія
20 січня, 2012 - 00:00
КАДР ІЗ ФІЛЬМУ «МАСКАРАД»

З неділі на понеділок, з 22 на 23 січня, о 00.40, у програмі «Аргумент-Кіно» дивіться французько-алжирське кіно — стрічку Льє Салема «Маскарад».

Сюжет розгортається, власне, в Алжирі. Живе в тамтешньому селі життєрадісний садівник Мунір. Він працює в заможній оселі, має родинне щастя і мріє вигідно видати заміж рідну сестру Рим, яка страждає на рідкісну сонну хворобу. А найкращий його друг Хліффа по вуха закоханий у Рим, як і вона в нього. Та Мунір шукає сестрі вельможного й багатого чоловіка. Зрештою, родина оголошує про весілля, і всі навколо готуються до нього. Лише незрозуміло головне — а хто ж, нарешті, той жених?

«Маскарад» — це повнометражний дебют тридцятивосьмирічного Льє Салема, якого можна назвати французьким актором, але алжирським кінорежисером і сценаристом. Річ у тім, що Салем, родом з Алжиру, від середини 1990-х років активно знімається у французьких телевізійних та кінострічках. У його послужному списку сьогодні налічується тридцять назв, а дебютував він свого часу в французько-канадському серіалі, створеному слідом за однойменним і надпопулярним, зокрема в українського глядача, прокатним фільмом «Горянин».

Поза французьким акторством Льє Салема ніколи не відпускав рідний Алжир: обидві свої короткометражки, як і «Маскарад», він фільмував безпосередньо в Алжирі та про алжирців у природно алжирських не тільки географічних, а й культурних та інших реаліях. Також до всіх цих трьох картин Салем власноруч написав сценарії. Ось вам і питомі ознаки авторського кінематографа. Разом із тим, як нескладно здогадатися, «Маскарад» — це комедійна стрічка, ба навіть іскрометна любовна комедія. І без перебільшення — парад упізнаваних східних персонажів.

Принагідно, і спеціальний сюжет у програмі «Аргумент-Кіно» розповідатиме про магрибські мотиви у французькому кінематографі. Як такий собі своєрідний відголосок французького імперського минулого.

Араби ж кажуть: «Магриб — священний птах. Його тулуб — Алжир, праве крило — Лівія, ліве — Марокко, а голова — Туніс».

Варто також зауважити, що «Маскарад» Льє Салема номінувався на найвищу французьку кінонагороду — «Сезара». До речі, Салем у «Маскараді» зіграв головну роль — садівника Муніра. Ну, а Мохамед Бушаїб за роль закоханого Хліффи як найкращий молодий актор здобув престижну французьку премію «Люм’єр». І картину визнали найкращою на Міжнародному кінофестивалі в Дубаї, вона одержала приз Міжнародної федерації кінопреси, FIPRESCI, що доволі престижно. Залишилося оцінити і вам...

Володимир ВОЙТЕНКО
Газета: 
Рубрика: