Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Теплі побажання – через відео та фото

Британські медіа — про особливості цьогорічних великодніх привітань від членів королівської родини
9 квітня, 2021 - 12:53
ФОТО REUTERS

Перед пандемією шанувальники королівської родини могли очікувати побачити наживо королеву Єлизавету та інших членів її родини, які публічно виступали у Великодню неділю. Як і на Різдво, королівська родина часто святкувала Великдень разом, а багато родичів королеви їздили до Віндзору, щоб разом відвідати службу в каплиці Святого Георгія. Фотографії королівських осіб, які йдуть на службу, тоді публікувала преса, — пригадують на сайті www.townandcountrymag.com і аналізують відзначення у 2021-му: — Але цього року, як і 2020-го, королівські особи не виступали публічно з нагоди відзначення Великодньої неділі через пандемію коронавірусу. Натомість Букінгемський палац опублікував дві нові фотографії, де принц Чарльз та його мати гуляють у саду у Фрогмор-хаузі (на фото).

Знімки були зроблені 23 березня фотографом Getty Крісом Джексоном. «Це було дуже особливо — зробити цю світлину Королеви та Принца Уельського в історичній частині Фрогмор-хаузу. Це особливо гостре відчуття, оскільки, сподіваємось, ми ВСІ побачимо трохи більше [наших] сімей протягом найближчих днів і тижні», — написав Джексон у Twitter, посилаючись на майбутнє послаблення карантинних обмежень у Великобританії, які, на щастя, запрацюють у країні з 12 квітня.

Окрім фотографій, Кларенс Хаус поділився святковим відео, на якому принц Чарльз читає «Божу велич» (God’s Grandeur) Джерарда Менлі Хопкінса. Цей автор, котрий був священником-єзуїтом, «вважається кращим католицьким поетом, який писав англійською мовою, — зазначають на сторінці euro-royals.livejournal.com. — Принц Чарльз, який давно демонструє інтерес і прихильність до підтримки всіх конфесій, декламував God’s Grandeur, і він вибрав його як для великоднього, так і для екологічного послання. Чарльз вважає, що ця поезія передає «надію і радість», пов’язані з цим часом року. Написаний Хопкінсом майже 150 років тому, вірш обіцяє оновлення як фізичного світу, так і нашого духовного життя». Відеозапис декламування вперше був показаний під час великодньої молитви, віртуальної служби, що відбулася в Коледжі Стоуніхерст у Ланкаширі, де Хопкінс навчався і пізніше викладав.

А крім того, Кенсінгтонський палац опублікував відео, на якому розбите шоколадне яйце у сповільненому темпі складається в ціле з написом «Щасливого Великодня». Також напередодні свята основний сайт королівської родини, який представляє королеву та принца Філіпа, принцесу Анну, принца Едварда та низку інших членів королівської родини, поділився відеозаписом нарцисів, що цвітуть у Грін парку, неподалік Королівської каплиці та Букінгемського палацу, разом із повідомленням: «Бажаючи нашим прихильникам мирних Великодніх вихідних».

А вже після свята велике збурення викликали оприлюднені результати опитування, яке провели Deltapoll для видання Daily Mirror. 41% опитаних вважають, що наступним монархом має бути 38-річний принц Вільям, 22% — син Єлизавети II — 72-річний спадкоємний принц Чарльз, а 14% висловилися за те, щоб «у Великій Британії більше не було монархії». Учасників опитування також попросили висловити думку щодо перебування 94-річної Єлизавети II на троні. 41% заявив, що «королева має залишатися монархом, доки не помре», 27% вважають, що королева має скласти повноваження в майбутньому, якщо «не буде при доброму здоров’ї». На думку 21%, Єлизавета II має вирішити «зректися престолу в майбутньому, навіть якщо її стан здоров’я буде хорошим». 11% не змогли відповісти. Опитування проводилося з 31 березня по 1 квітня. У ньому взяли участь орієнтовно 1,5 тис. осіб.

Підготувала Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: