Оскільки українська нація кілька століть шукала свого визволення, остільки ми розцінюємо це як непереможне її бажання виявити й черпати своє національне офарблення.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Тиша в Помпеях

Після повторного відкриття руїни давньоримського міста вже не турбують натовпи туристів
30 квітня, 2021 - 12:17
ТУРИСТИ РОЗГЛЯДАЮТЬ АРХЕОЛОГІЧНІ АРТЕФАКТИ ДАВНЬОРИМСЬКОГО МІСТА ПОМПЕЇ, ОСКІЛЬКИ МУЗЕЙ ЗНОВУ ВІДКРИВСЯ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ, ІТАЛІЯ, 27 КВІТНЯ 2021 РОКУ / ФОТО РЕЙТЕР

«У вівторок (27 квітня) над руїнами давньоримського міста Помпеї нависла велика тиша, коли вони знову відкрилися для громадськості після того, як більша частина країни стала «жовтою зоною», пом’якшивши обмеження щодо COVID», — так написали чимало видань, зокрема і www.wionews.com, про перевідкриття музею для відвідувачів. «Минули часи натовпів людей та туристичних груп з різних країн, що просувалися через турнікети», пише Reuters. У день повторного відкриття (після двох місяців жорсткого карантину) руїни давньоримського міста прийшли подивитися лише декілька італійських туристів, ідеться в повідомленні агентства: «Тих небагатьох щасливців, які все-таки зайшли, зустріли тихою, розслаблювальною екскурсією по місту, а не шаленою риссю навколо, що уникати черг у найвідоміших районах». «...це просто дивовижно, що поруч нікого немає. Я вважаю це чарівним, це прекрасно», — наводить Reuters слова туристки із Сан-Марино.

Нагадаємо, давньоримське місто, розташоване за двадцять три кілометри на південний схід від Неаполя, було зруйноване виверженням вулкану в 79 р. н. е. Під вулканічним попелом були поховані орієнтовно 13 000 людей.

За даними національного туристичного агентства ENIT, в Італії кількість відвідувачів туристичних об’єктів знизилася приблизно на 44% у 2020 році порівняно з 2019 роком під час пандемії коронавірусу, при цьому цифри навряд чи відновляться до попереднього рівня до 2023 року.

Газета: 
Рубрика: