Кожний нарід може лише тоді духовно і фізично розвиватись і рости, якщо його громадяни користуються повною свободою совісті, думки, слова та зібрань.
Михайло Сорока, український політичний діяч, дисидент, член ОУН

У пастці локдаунів

Про загрози антисанітарної агітації
17 квітня, 2021 - 10:35

Спостереження за навколишнім світом викликає дедалі більший смуток. Інформація про події на антиковідному фронті жахає. Але наші співгромадяни у більшості своїй реагують на неї індиферентно. На вулицях величезна кількість людей без масок. Наче пандемія відбувається десь дуже далеко, в Африці чи Австралії. А вона ось тут, поряд з кожним із нас. Уже померли десятки тисяч наших співвітчизників, а на тих, хто вижив, це, здається, ніяк не впливає і не вражає.

Міністр Степанов обіцяє найближчим часом по 25 тисяч тих, хто заразився, щодня. За його словами, в лікарнях уже закінчилися ліжка з кисневим забезпеченням. Національна система охорони здоров’я вичерпала свій ресурс. Можна й треба ганити бездарну й некомпетентну владу. Але чи зробили все від них залежне прості громадяни? Судячи з їхньої поведінки на вулицях — ні. Здавалося б, це так просто — носити маски й дотримуватися со-
ціальної дистанції. Але для наших людей це щось неможливе. Ну а в результаті за дурість і дикість доводиться платити дуже високу й страшну ціну.

Так, влада мала цілий рік часу, щоб підготуватися до нової хвилі пандемії, але не зробила практично нічого.

Я До речі, який сенс оголошувати локдаун, якщо влада не здатна проконтролювати виконання масами простих правил санітарної безпеки? А от у Польщі, за повідомленнями нашого ТБ, лише за добу було оштрафовано 6 тисяч 500 осіб за відсутність масок. Ну, а «орли Авакова» зайняті охороною стін офісу пана Зеленського, стежити за порядком у них часу немає.

Зараз багато громадян скаржаться на неприємні обмеження локдауну. Але вони самі заганяють себе в цей глухий кут. Спочатку весело ігнорують норми карантину, а потім стогнуть і плачуть, коли зупиняються підприємства, ринки, транспорт. Хто вам доктор, панове?

Мій добрий приятель розповів, що в одному медичному закладі він побачив плакат, який свідчив, що якщо дві людини зустрілися і обидві в масках і збері-
гають дистанцію, то ймовірність зараження коронавірусом становить 1%. Якщо одна з них без маски — ймовірність зараження зростає до 30%. А якщо обидва без масок і порушують дистанцію, то ймовірність зараження досягає майже 100%...

■ Нещодавно по ТБ виступила дочка знаменитого українського кардіолога професор Катерина Амосова. Вона закликала співвітчизників не покладати зайві надії на владу, а докласти всіх своїх особистих зусиль до власного виживання. Вона не рекомендувала нічого нового, все ті ж маски й дистанція. І чи багато людей її почуло?

Зате рух дурості й дикості має своїх ідеологів.

Днями автор їхав приміським автобусом з Києва, там якась 40-річна (як мені здалося) дама, звичайно, без маски, авторитетно й переконано заявляла іншим пасажирам, що всю цю пандемію вигадали одні ідіоти, а інші ідіоти їх слухають... І це вже не перший випадок антисанітарної агітації, свідком якої я стаю.

Влада дуже полюбляє приховувати власну нікчемність за розповідями про те, що всюди у світі погано з пандемією, іноді навіть гірше, ніж в Україні. Мовляв, чого ви від нас хочете, позитивних прикладів немає ніде. Є. В Ізраїлі закривають ковідні відділення в лікарнях через брак пацієнтів. Ця країна взяла пандемію під жорсткий і ефективний контроль. Певна річ, адже там керують адекватні й компетентні люди, а не Зеленсь-кий, Шмигаль, Степанов, Ляшко та інші «генії» сучасності...

Цілком заслужено бичувати нашу владу складно. Адже вона обрана нашим народом, причому з величезним і дивним ентузіазмом. А ганити народ не заведено, принаймні, поки справа не дійде до повної катастрофи...

Є у нас й інша, вкрай небезпечна зараза. Російська. На наших кордонах, де Кремль концентрує наступальні угруповання своїх військ. США у зв’язку з цією концентрацією привели свої війська в Європі у стан найвищої бойової готовності. А Україна? Чи Україну в особі Зеленського це не стосується? Чи проявить, нарешті, військово-політичне керівництво нашої країни елементарну адекватність?

Проявило. Подружня пара Зелінських вирушила в далеку екзотичну країну Катар. Знайшли час...

Верховний головнокомандувач не надто реагує на військову загрозу з боку Росії. Таке відчуття, що те, що відбувається, його цілком влаштовує. Є ж механізм референдуму, створений «зеленими». І під приводом уникнення війни можна провести капітулянтський референдум. Це дасть Зе-ленському можливість знову «пропетляти». Два роки він займався чим завгодно, тільки не підготовкою України до відбиття збройної агресії з боку Росії. Що ж, як сказав Віталій Портников у своєму «Політк-лубі» на «Еспресо-TV»: «Виборцям Зеленського має бути соромно за той туман, що був у їхній голові». Є ще сильніша фраза Портникова, яка багато що пояснює: «Ми маємо аморального виборця в аморальній державі». Аморальність у цьому випадку означає повну байдужість до долі своєї країни і свого народу, цілковиту безвідповідальність при серйозному виборі — «Яка різниця?» — це їхнє гасло.

На ICTV на «Свободі слова» нардеп Чернєв («слуга народу») заявив, що «широкомасштабного вторгнення Росії не буде». А якщо буде, Чернєв відповість за неправильний прогноз? На його думку, Путін забезпечує собі перемогу на виборах до Держдуми. Я більше схильний вірити російському опозиціонеру Марку Фейгіну, який сказав, що система виборів у РФ настільки відпрацьована, що Путін їх виграє без будь-яких «переможних воєн». Тобто вся мілітаристська метушня Кремля навколо України пов’язана не з вирішенням якихось приватних завдань, а з вирішенням глобального для Москви завдання — ліквідації Української держави, без чого неможливе досягнення головної мети Путіна, відтворення імперії в межах принаймні 1991 року. Це те, чого ніяк не можуть зрозуміти Зеленський і його «слуги»...

Iгор ЛОСЄВ
Газета: 
Рубрика: