Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

«Усі, хто бореться за правду..., заслуговують нашої подяки»

Герцогиня Ротсейська закликала підтримати журналісток в Афганістані
17 вересня, 2021 - 10:53
ФОТО REUTERS

Минулого тижня британські королівські особи, герцог і герцогиня Ротсейські, здійснили низку візитів у Шотландії. Як завжди, їхня увага була зосереджена на важливих громадських культурних і благодійних ініціативах, які таким чином отримали високий знак підтримки.

Наприклад, у Глазго принц Чарльз та Камілла відвідали Художню галерею та музей Келвінгроув (Kelvingrove Art Gallery and Museum), щоб відсвяткувати його 120-річний ювілей, інформують на офіційній фб-сторінці The Royal Family. Він був заснований як останній великий музей вікторіанської епохи, а 1902 року відкритий як галерея та музей, де експонується одна з найбільших у Європі громадських колекцій творів мистецтва. До речі, за останні роки музей став найпопулярнішим місцем відвідування з вільним входом у Шотландії і найбільш відвідуваним музеєм Великої Британії за межами Лондона.

А пізніше у Дамфріс Хаузі в Ейрширі герцог і герцогиня презентували в’язану художню інсталяцію, яка складається з барвистих в’язаних квадратів від авторів з усього світу. Художня інсталяція є частиною ініціативи Knitwise Фонду принца у співпраці з Фондом Джозефа Еттедґі та має на меті продемонструвати в’язання як інструмент для підтримки психічного благополуччя та традиційну форму ремесла, яка використовує стійкі матеріали.

Крім того, їхні королівські високості відвідали котедж, де 1759 р. народився шотландський поет Роберт Бернс, де дізналися про роботу благодійної організації, покликаної зберегти письмову та друковану спадщину.

Також герцогиня Ротсейська зустрічалася з представниками громад та благодійних організацій у Найрні та Інвернессі. Зокрема Камілла відвідала фестиваль книги та мистецтв у громадському центрі Найрна, а також офіційно відкрила нову заставку ініціативи #TeamHamish. Це ініціатива, створена як пам’ять про маленького хлопчика Гея Гаміша, котрий з дворічного віку боровся з тяжкою недугою і в цьому йому допомагала вся місцева громада. На жаль, 2017 року, восьмирічним, він перейшов в інший світ. Тоді і виникла ініціатива #TeamHamish, яка покликана «створити особливі сімейні простори, місця та зони для будь-якого віку та здібностей». «Протягом усієї хвороби Гаміша нас справді переповнювала любов та підтримка, які ми отримували від багатьох за ці роки, особливо від громади Найрна. Тепер ми відчуваємо, що час віддячити нашому місту... Наше бажання — забезпечити, щоб пам’ять про Гаміша жила у цій спадщині для майбутніх поколінь через багато років», ідеться на офіційній фб-сторінці проєкту.

Крім того, у Дамфріс Хаузі герцогиня Ротсейська приєдналася до менторської сесії «Жінок у журналістиці» та панельної дискусії. Заснована Євою Поллард 28 років тому, «Жінки в журналістиці» — це некомерційна організація, яка надає підтримку своїм членам через майстер-класи, щомісячні панельні заходи, щорічну схему наставництва, щотижневий інформаційний бюлетень та мережеві заходи, нагадують на офіційному сайті подружжя www.princeofwales.gov.uk. Там же цитують виступ Камілли, котра наголосила: «Було особливо приємно поспілкуватися з Ялдою Хакім (австралійською журналісткою, народженою в Кабулі, ведучою новин і документалісткою на BBC. — Авт.), котра нещодавно взяла інтерв’ю у представника Талібану з великою зосередженістю та спокоєм. Мені повідомили, що 2020 року в Кабулі працювало 700 журналісток. Сьогодні їх менше 100. З втратою 600 голосів досвід незліченної кількості афганців залишиться нерозказаним. Усі журналісти, які борються за правду та справедливість під загрозою помсти, заслуговують нашої подяки та захоплення. Зробімо все можливе, щоб підтримати, популяризувати і, що найбільш важливо, почути сміливих журналісток Афганістану, чия робота щодня наражає їх на небезпеку».

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: