Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

Вбивство журналіста і політична криза

Прем’єр Словаччини пішов у відставку
16 березня, 2018 - 13:40
ФОТО REUTERS

Політична криза у Словаччині, яку спричинило вбивство журналіста Яна Куціяка та його дівчини, продовжує набирати обертів. Зокрема, цього тижня про свою відставку оголосив заступник прем’єр-міністра та міністр внутрішніх справ Роберт Калінак, який пояснив це настроями в суспільстві. Самий глава уряду Роберт Фіцо заявив про готовність піти з посади, але за умови, якщо його партії дозволять обрати наступного прем’єра. ЗМІ пишуть, що таким чином Фіцо хоче залишити чинною нинішню коаліцію та уникнути позачергових виборів. Усі ці зміни відбуваються на фоні масштабних протестів, які відбулися по всій Словаччині минулого тижня і в яких взяли участь десятки тисяч людей. Як пише France 24, демонстрації були найбільшими з часів антикомуністичної оксамитової революції. З часу вбивства репортера, який розслідував причетність італійської мафії до корупційних схем у його країні, поки що немає жодного обвинуваченого у скоєному.

Коли верстався номер, стало відомо, що президент Словаччини Андрій Кіска погодився на запропоновану напередодні відставку прем’єр-міністра. Мандат на формування нового уряду президент надав однопартійцю Фіцо — Петеру Пеллегріні, повідомляє Reuters.

Наталія ПУШКАРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: