Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Відновлення традиції

У Лондоні знову проводять урочисту зміну почесної варти
27 серпня, 2021 - 11:36
ФОТО REUTERS

Минулого місяця у Великобританії відновили урочисту зміну почесної варти. У липні церемонія знову відбулася у Віндзорському замку, а вже цього понеділка, 23 серпня, біля Букінгемського палацу в Лондоні, інформує Reuters. Адже від початку пандемії, у березні 2020 року, цей захід скасували, щоб уникнути скупчення людей і не допустити поширення коронавірусу. Також під час пандемії гвардійці допомагали в роботі центрів тестування та вакцинації, нагадує France24.

Гвардійці першого батальйону Колдстрімского полку в мундирах червоного кольору і чорних ведмежих шапках змінили на посту гренадерську гвардію. Церемонія пройшла під акомпанемент оркестру, який на честь успішного виступу британських спортсменів на Олімпійських іграх виконав мелодію з фільму «Chariots of Fire», пісні One Moment In Time Вїтні Х’юстон і Gold групи Spandau Ballet.

Нагадаємо, королівська гвардія охороняє британських монархів з 1660 року. Церемонію зміни варти у Букінгемського палацу почали проводити з 1837 року, коли палац став офіційною резиденцією королеви Вікторії. Force News повідомляє, що це була найдовша пауза в проведенні церемонії з часів Другої світової війни.

Майор гарнізону сержант Колдстрімского полку Ендрю Стоукс, який відповідав за повернення церемонії, сказав France24: «Минуло багато часу». У церемонії цього разу взяли участь багато молодих солдатів, які раніше не мали такого досвіду. 

Королеви Єлизавети II не було у її офіційній лондонській резиденції, оскільки в серпні вона проводить час у шотландському замку Балморал, однак за поновленням багаторічної традиції спостерігали сотні туристів, які вишикувалися біля воріт палацу. В учасників церемонії, цитує одного з них France24, «це викликає жахливу гордість — від усвідомлення, що всі ці люди прийшли подивитися на цих молодих гвардійців та музикантів».

Тепер відвідувачі знову можуть насолоджуватися церемонією щопонеділка, середи, п’ятниці та неділі, починаючи приблизно з 10:30 ранку, інформує www.euronews.com.

Газета: 
Рубрика: