Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Всесвітній день плетіння на людях

12 червня, 2020 - 12:11
МАЛЮНОК АВТОРКИ

Починаючи з 2005 року в одну з субот червня, а цьогоріч це 13-те, парки та кафе Парижа заповнюються людьми з гачками та спицями. Пояснити явище просто — вони святкують World Wide Knit in Public Day, який вигадала любителька в’язання Даніель Лендес. Почалося усе із забавки, а перетворилося у традицію, яка, окрім Парижу, охопила і деякі міста Швеції, Фінляндії, Норвегії, тощо. Згодом, традиція стала неофіційним святом та отримала власну емблему — спиці на фоні карти Європи.

На сьогодні у заходах до Дня в’язання на публіці беруть участь активісти з понад 350 міст 50 країн світу. Їхня мета — продемонструвати, що таке хобі справа не лише «для бабусь», це приємне та медитативне заняття для будь-кого, незалежно від статі, віку та раси. Також нині більшість заходів носять благочинний характер: зв’язані у цей день речі передаються тим, хто їх потребує, або продаються, а внески йдуть у благодійні фонди.

Анна ГАВРИЛЮК
Газета: 
Рубрика: