Краще в ріднім краї милім полягти кістьми, сконати, ніж в землі чужій, ворожій в славі й шані пробувати!
Микола Вороний, український письменник, перекладач, поет, режисер, актор

«Втіха у період великого смутку»

Королева Єлизавета II у день свого народження подякувала людям у всьому світі за співчуття з приводу смерті принца Філіпа
23 квітня, 2021 - 11:50
ФОТО REUTERS

У середу, 21 квітня, королева Великобританії відзначила своє 95-річчя. Та цей день минув без салютів і святкувань — Єлизавета Друга перебуває у жалобі за своїм чоловіком, герцогом Единбурзьким. Також було скасовано публікацію Букінгемським палацом офіційної фотографії монарха, що відбувалося традиційно в попередні роки. Водночас, як пише The Guardian, ще до смерті герцога королева не хотіла, щоб її день народження відзначався якимось значущим чином. Натомість, як повідомлялося до сумної події в королівській родині, монарх прагнула зосередити увагу на святкуванні 100-річчя Філіпа, яке мало б відбутися 10 червня.

У свій день народження Єлизавета Друга оприлюднила послання людям у всьому світі, які надіслали співчуття після смерті герцога Единбурзького. «З нагоди свого 95-річчя я отримала сьогодні багато повідомлень з теплими побажаннями, що я дуже ціную. Поки наша родина переживає період глибокого смутку, для нас стало втіхою бачити і чути данину пам’яті від людей зі Сполученого Королівства, Співдружності та всього світу. Ми з родиною хотіли б подякувати вам за всю підтримку та доброту, виявлені нам в останні дні», — ідеться в посланні, оприлюдненому через соцмережі. «Ми були глибоко зворушені і продовжуємо нагадувати, що Філіп мав такий надзвичайний вплив на незліченну кількість людей протягом усього свого життя», — також ідеться в посланні королеви, передає ВВС.

Нагадаємо, у королеви також є офіційний день народження, який цього року припадає на 12 червня. Та як він буде відзначатися, у Букінгемському палаці ще вирішують.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: