Кожний нарід може лише тоді духовно і фізично розвиватись і рости, якщо його громадяни користуються повною свободою совісті, думки, слова та зібрань.
Михайло Сорока, український політичний діяч, дисидент, член ОУН

Як уникнути неминучого?

Що спільного між пандемією та виборами 2019
27 березня, 2021 - 19:58

Зведення з фронту боротьби з пандемією стають дедалі тривожнішими. Здається, влада втратила будь-який контроль над тим, що відбувається й «бореться» з коронавірусом за інерцією. Міністр охорони здоров’я Степанов, який періодично з’являється на екрані, вже не викликає ніяких емоцій, крім роздратування. Ніякого справжнього моніторингу захворюваності у нас немає. Існують цілком виправдані підозри, що реальна кількість хворих багаторазово перевищує цифри офіційної статистики.

Словом, очевидним є повний провал у цій сфері Зеленського, Шмигаля, Степанова і Ляшка. Ось коли змушує згадувати себе дорожнє будівництво замість боротьби з пандемією. Зараз маємо проблеми з вакциною, але ж ті 66 мільярдів гривень антиковідного фонду, які Зеленський закатав у асфальт, цілком можна було витратити на придбання елітних вакцин у потрібній кількості. До речі, усі ці гроші вклали в дороги або величезну їх частину в кишені людей, близьких до «зеленої» влади? Хоч би як там було, це стратегічна помилка Зе. За такі помилки треба відповідати. Але саме таку владу побажав мати наш народ, той самий народ, який масово ігнорує всі санітарні норми, нігілістично ставиться до інформації про пандемію й демонструє дивовижну байдужість до власного здоров’я. У світі захворіло вже 120 мільйонів осіб, майже 3 мільйони померло, а нашим співвітчизникам на це наплювати. Слава Богу, що не всім. Хоча, що цікаво, поведінка наших людей у період пандемії нагадує їхню поведінку на виборах 2019 року. Такий же точно рівень інтелекту і відповідальності за долю країни, за свою особисту долю...

Тривожні повідомлення надходять і з наших кордонів. Розвідка доповідає, що Росія готова наступати на Україну. Чи готова Україна захищатися? У нас займаються чорт знає чим. Звичайно, Харківські угоди часів Януковича і відповідальність за них наших вічно безвідповідальних керівників — це дуже важливо. Як і відповідь на питання про причетність «героя» ратифікації цих угод у парламенті пана Литвина. І не лише до ратифікації, а й, наприклад, до справи про вбивство Георгія Гонгадзе. Після Кучми змінилося багато влади, але жодна з них не хоче цю справу глибоко, чесно й принципово розслідувати. Але тепер найважливіше захистити Україну в цей момент. На адресу нашої країни лунають прямі погрози. Євген Примаков, онук відомого радянського Примакова, який працює головою «Росспівробітництва» (специфічна організація, що займається чи то співпрацею із зарубіжними країнами, чи то чимось зовсім іншим) виступив із закликом піддати бомбардуванню Київ і низку інших центрів нашої країни. В ефірі телеканалу «Еспресо-TV» у програмі Борковського «Студія Захід» московський адвокат і опозиціонер Марк Фейгін назвав це саме «Росспівробітництво» «структурою Луб’янки», простіше кажучи, шпигунським кублом ФСБ. І ось ця контора Примакова-внука досі, під час війни, працює нелегально в Україні. До речі, чому Порошенко не закрив її? Таке ж запитання нині до Зеленського, який розігрує патріотичну карту...

Цікаво, Віталій Портников у його політклубі розповів, що ще 2003 року російський прем’єр Михайло Касьянов (за спогадами ексшефа нашого МЗС Павла Клімкіна) сказав: «А що стосується Криму, то ми там що хочемо, то й робитимемо». От і все. І це не Путін, це демократ і ліберал єльцинської школи Касьянов. Нехай замисляться ті, хто ще вірить у ліберальну й демократичну Росію. Ну, а Зе із завзятістю гідною кращого застосування знову жадає зустрітися один на один з Путіним. КВК (клуб веселих і кмітливих) сподівається виграти у КДБ (комітет державної безпеки)? Така зустріч влаштує Путіна лише в тому випадку, якщо Зе готовий поставити Україну на коліна й капітулювати. У всіх інших випадках такі зустрічі для Путіна безглузді, як і для його візаві. Путін на поступки не піде, він чекає капітуляції Зеленського. Дипломатичні «танці» Зе навколо Кремля призвели до подальшого посилення московської політики по відношенню до України.

Тільки рішуча, смілива, енергійна позиція нашої країни може зупинити подальшу агресію Кремля. Хочеться поставити Президенту Зеленському запитання: що ви як верховний головнокомандувач зробили за ці два роки? Ви посилювали нашу оборону чи послаблювали її? Ще є час, треба спішно діяти й зміцнювати наші сили, готувати гідну відсіч ворогу.

І ось на цьому тлі з’являється повідомлення, що російський гелікоптер (мабуть, військовий) порушив наш повітряний простір. Державна прикордонна служба України (ДПСУ) з’ясовує причини такого маневру. Під час війни всі іноземні військові повітряні судна, що порушують повітряний кордон України, мають знищуватися. А вже потім має відбуватися з’ясування... Тим паче що йдеться про повітряне судно країни, що воює проти нас.

Ось так, використовуючи якусь дивну дурість української влади, російські ескадрильї прилетять бомбити Київ, а Міністерство оборони, ДПСУ, СБУ та інші з’ясовуватимуть, навіщо вони прилетіли.

І поки це відбуватиметься, ворожі літаки встигнуть відбомбитися по нашій столиці і великих містах країни.

За такою схемою був захоплений Крим. І так захоплюватимуть Україну? Чому у нас ніколи не роблять висновків з гірких уроків сучасної історії? Може, Кремль перевіряє, чи керують Україною й надалі «роззяви», і якщо так, то почне діяти нахабно й рішуче?

А тут ще демонструють реванш люди Кучми і Януковича у найгротескніших формах. Деякі телеканали повідомили, що відомий Володимир Литвин виставив свою кандидатуру на виборах ректора Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. І, як сказав в ефірі «Еспресо-TV» політолог Михайло Басараб, деякі декани вже провели кампанію на користь колишнього шефа адміністрацій Кучми. Литвин — найодіозніший, принаймні особисто для мене, символ епохи Кучми та Януковича.

Свого часу, перебуваючи у рідному місті, я бачив, як були знищені й деморалізовані українські морські офіцери, коли Литвин, перебуваючи у його черговому політичному «паломництві» в Москві, публічно заявив, що Україну з півдня захищає Чорноморський флот Російської Федерації... І це все, що вам потрібно знати про Литвина. На щастя, Литвина ректором Київського національного університету не обрали. Радий за свою «альма матер», що вона не зганьбилася. На жаль, у нашому суспільстві негідні вчинки вже не дивують, їх сприймають як норму. Дивують вчинки добропорядні, природні.

Що ж, Литвин отримав 4% голосів. З цього випливає, що власники інших 96% дотримуються досить високих критеріїв совісті й гідності. Принаймні, так хочеться думати...

Iгор ЛОСЄВ
Газета: 
Рубрика: