Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

«Яку історію про пандемію ти розповіси?»

Герцогиня Корнуольська оголосила про початок королівського конкурсу есе для країн Співдружності
26 лютого, 2021 - 11:54
ФОТО REUTERS

Це найстаріший у світі міжнародний конкурс літературних робіт для шкіл, заснований 1883 року. Щороку в ньому беруть участь тисячі молодих людей, і це чудова можливість для юних громадян Співдружності поділитися своїми думками, ідеями та досвідом щодо ключових глобальних проблем та показати свою працю та досягнення на міжнародному рівні. Віцепатрон Королівського товариства Співдружності — герцогиня Корнуольська, котра днями у спеціальному відео оголосила про початок конкурсу 2021 року. Його тема цьогоріч — «Спільнота в Співдружності», ідеться на офіційному сайті www.royalcwsociety.org. «З поширенням COVID-19 у всьому світі ми бачили, як це зачепило життя багатьох громадян Співдружності. Однак через труднощі суспільства об’єдналися, і історії зростання, спільноти та надії продовжують з’являтися», — зазначається в повідомленні.

Щороку молодих авторів-початківців просять подавати свої твори на певну тему. Серед останніх: «Кліматична дія в Співдружності» (2020), «Пов’язана Співдружність» (2019), «Назустріч спільному майбутньому» (2018), «Співдружність заради миру» (2017) та «Інклюзивна Співдружність» (2016). Вони формулюються для вироблення інноваційних ідей для позитивних змін та заохочення учасників розглянути нові перспективи. Тема заснована на цінностях Співдружності, забезпечуючи цікаве залучення до мережі та дозволяючи молодим людям дослідити власний зв’язок із Співдружністю, одночасно розвиваючи емпатичний і відкритий світогляд. Наприклад, одна з підтем для молодшої (молодше 14 років) категорії учасників цього року звучить так: «Зараз 2050-й рік і тебе попросили написати для музею про коронавірусну пандемію. Яку історію ти розповіси?», а для старшої — «Уяви, що ти очолюєш одну з націй Співдружності, яку глибоко вразила пандемія COVID-19, і готуєш послання до нації у зв’язку із завершенням пандемії. Що ти скажеш своїй громаді?»

«Конкурс запрошує всіх молодих громадян та жителів Співдружності, незалежно від регіону, освіти чи походження, поділитися ідеями, розповісти свою історію та зробити свій голос чутним. Завдяки партнерству з Book Aid International, Worldreader та Національним фондом грамотності, товариство працює над розширенням доступу до цієї можливості для більш широкого кола молоді. Усі учасники та всі школи, що беруть участь, отримують Сертифікат про участь, а володарі першого та другого місця у старшій та молодшій категоріях виграють поїздку до Лондона на тиждень освітніх та культурних заходів», — повідомляється про заохочення на сайті. «Запрошую приєднатися до нашої співдружності авторів», — зазначила у своєму зверненні герцогиня.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: