Якщо наші королі задумали змінювати конституційні основи, то ми міняємо королів, а не Конституцію
Вінстон Черчілль, письменник, прем'єр-міністр Великобританії

Занурення в іномовлення

«Літньошколярі» «Дня» відвідали «UA|TV» і поспілкувалися з його генеральною директоркою Людмилою Березовською про ресурси й амбіції телеканалу
11 липня, 2019 - 20:38

Четвер другого тижня ЛШЖ в учасників був наповненим цікавими враженням і новим досвідом. Ми завітали на екскурсією до українського телеканала іномовлення «UA|TV». Канал унікальний тим, що це єдиний український мовник за кордоном.

«UA|TV» мовить п’ятью мовами: англійською, українською, російською, кримськотатарською, арабською. Планується запуск мовлення китайською. Сама редакція телеканалу розподілена на дві локації — ми побували на студії, що в Куренівському провулку, а ще одна, додаткова, продукує контент у приміщенні на Хрещатику.

Основна студія оформлена за останнім словом техніки. Ми дізналися і самі змогли побачити, що тут працює чотири камери і ведучий прямого ефірі має знати, у яку та коли дивитися. Одразу біля студії працює апаратно-студійний блок, у якому виводиться на екрани зображення з усіх камер, також там можна керувати суфлером за допомогою джойстика.

Але «свята святих» редакції — це ефірна кімната. Той блок, де працівники відповідають за те, щоб через супутники зображення потрапляло в телевізори до глядачів. Під час нашого перебування за 5 хвилин там уже мав розпочатися ефір, тому наш огляд був дуже швидким. Також ми побували в гримерці.

А потім мали окрему зустріч та розмову із генеральною директоркою телеканалу Людмилою Березовською. Вона прочитала змістовну лекцію про сучасний український інформпростір, ресурси та напрями розвитку телеканалу на найближчі роки. «В нас обмежений бюджет на розвиток телеканалу. Але жалітись і плакати, що немає грошей, неправильно. Ми просто виходимо з ресурсу, який маємо», — розповідає пані Людмила.

Також вона поділилася власною думкою щодо належності інформаційних телекаканалів, як-от NewsOne, 112, ZIK, особам, пов’язаним із Віктором Медведчуком. «У нас є ракова пухлина, яку ми маємо вирізати, але це має помітити хірург, в нашому випадку, це — законодавець», — переконана гендиректорка телеканалу «UA|TV».

Більше про зустріч — незабаром у «Дні».

ВРАЖЕННЯ

Аліса ПОЛIЩУК, Київський національний університет ім. Шевченка:

— Телеканал UA|TV — показник того, як можна не просто якісно виконувати роботу, а доносити певну місію. «Всі гоняться за рейтингами, а нам потрібний імідж», — розповіла нам директорка каналу Людмила Березовська. Нашим іномовленням займаються справді натхненні професіонали, тому можемо бути спокійними, правда за нами!

Єлизавета ВОРОБЙОВА, випускниця 9-го класу київської спеціалізованої школи № 118 «Всесвіт»:

— Вранці команда «ЛШЖ» відвідала екскурсію на телеканалі UA|TV. Мені дуже сподобалось, адже я маю певні амбіції щодо телебачення. Також мене вразила робоча атмосфера — це був досить цікавий і крутий єкспіріанс.

Олександр ШАРІПОВ, Літня школа журналістики «Дня»-2019, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ