…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

«Зникома точка»

Французький вуличний художник пропонує зазирнути до римського Палаццо Фарнезе
23 липня, 2021 - 13:20
ФОТО REUTERS

Палаццо Фарнезе, перлина епохи Відродження в самому центрі Риму та будівля посольства Франції, перевтілена відомим французьким вуличним художником JR. Фасад величної будівлі покритий інсталяцією, що пропонує перехожим віртуальний погляд усередину палацу, в якому знаходиться знаменита колекція фресок Карраччо, барокових шедеврів XVII століття, повідомляє www.wantedinrome.com.

Спеціальна інсталяція в палаццо Фарнезе, що називається «Зникома точка», стала наступною після подібної трансформації палаццо Строцці у Флоренції, яка була здійснена, щоб викликати дискусію про доступність культури в епоху Covid-19.

Наразі в палаццо триває реставрація, а раніше протягом століть тут приймали королів, пап, кардиналів, художників та дипломатів. Будівництво палацу розпочалося в 1517 році за проєктом архітектора Антоніо да Сангалло молодшого, ідеться в повідомленні. Після смерті Сангалло в 1546 році проєкт взяв на себе Мікеланджело, змінивши конструкції. Коли 1564 року Мікеланджело помер, Джакомо делла Порта керував роботами над будівлею до її завершення в 1589 році.

Французький уряд орендував палац для свого посольства в 1874 році, згодом викупивши будівлю. У 1936 році палаццо було придбано італійською державою, яка передала його в оренду Франції за 99-річною угодою.

На фото: Французький вуличний митець JR стрибає перед своєю інсталяцією, що творить оптичну ілюзію чорно-білого інтер’єру елегантної будівлі епохи Відродження. Інсталяція виставлена на фасаді палаццо Фарнезе, родинного палацу XVI століття, в якому зараз знаходиться посольство Франції, в Римі, Італія, 21 липня 2021 року. Фото Рейтер

Газета: 
Рубрика: