Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Резиденція Нерона закривається

16 грудня, 2005 - 00:00

Золотий палац Нерона, який є символом Стародавнього Риму, закриють для відвідувачів на два роки. Як заявив міністр із культурних цінностей Італії Рокко Буттільоне, таких заходів уживають через небезпеку обвалення Domus Aurea. Напередодні прийняття фінансового закону Палатою депутатів міністр звернувся до уряду із закликом викреслити з тексту закону скорочення на 48 мільйонів євро загальних витрат на культурні цінності.

— Рим, — заявив міністр, — великий музей під відкритим небом, а ми вимушені працювати зі скороченим штатом співробітників унаслідок дефіциту фінансів. Це не технічне, а політичне питання. Італія повинна вирішити, чи хоче вона займатися своєю величезною культурною спадщиною.

Що стосується резиденції Нерона, яка була недоступною для відвідувачів протягом 20 років і частково відкрита лише в 1999 році, необхідно щонайменше ще два роки на термінові роботи. На ці цілі, на думку Буттільоне, треба виділити п’ять мільйонів євро. До останнього часу можна було побувати лише в 32 із 150 залів палацу. А загалом реставраційних робіт і необхідних коштів для забезпечення цілісності всього комплексу та відкриття для відвідувачів якихось частин палацу потрібно набагато більше.

Археологічний план для міста, що вивчався в минулому, але так і не фінансувався останні п’ять років, передбачав 10 років робіт й інвестиції в розмірі не менше 130 мільйонів євро. Крім недостатньо активних робіт із благоустрою, саме потоки води, що попадають із садів, розташованих на Пагорбах Оппіо, у «Домус Ауреа», становлять основну проблему для майбутньої імператорської резиденції, а також є головною причиною закриття палацового комплексу. Про закриття пам’ятника через технічні причини почали говорити після того, як місяць тому обвалилася стіна на пагорбі Палатіно. У «Домусі» поки що не зареєстровано обвалів, але спостерігалися пошкодження фресок.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ