Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Син за батька

16 грудня, 2005 - 00:00

Популярний російський режисер Федір Бондарчук завершить роботу над знятим його батьком Сергієм Бондарчуком багатосерійним фільмом «Тихий Дон», що так і не вийшов на екрани. Про це повідомила вдова Бондарчука- старшого Ірина Скобцева, передає ІТАР-ТАРС. Передбачається, що телевізійна версія «Тихого Дону», знятого за романом Михайла Шолохова, буде показана на Першому російському каналі наступного року.

— Телефільм нараховуватиме десять серій, як і задумував Сергій Бондарчук, — сказав генеральний директор ОРТ Костянтин Ернст. — Останні роки відзнятий матеріал знаходився в Італії, правом на його показ також володіли італійці. Однак тепер плівки та право на показ повернулися Росії. Щоправда, йдеться тільки про робочий матеріал, а не остаточний авторський варіант, що залишився в Італії.

«Тихий Дон» був знятий наприкінці 1980-х — на початку 1990-х років за дуже короткі терміни для такого масштабного проекту. Робота тривала 17 місяців (11 витратили на зйомки, 6 — на монтаж). Однак до закінчення зйомок італійська продюсерська фірма-спонсор проекту збанкрутувала, і готовий матеріал був конфіскований за борги. Головні ролі в «Тихому Доні» виконали Руперт Еверетт, Дельфін Форрест, Бен Газзарра та Мюррей Абрахам. За час, поки фільм лежав на полиці, кіноактор Р. Еверетт став голівудською зіркою, відомою за стрічками «Весілля мого найкращого друга», «Найкращий друг», «Сон літньої ночі», «Небезпечні зв’язки», а в картині С. Бондарчука він зіграв Григорія Мелехова.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ