У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Виставка «Панна» в галереї «АВС-арт»

Відвертий, але не вульгарний погляд на сучасну українську жінку
31 серпня, 2012 - 00:00
ВІКТОР ЗАРЕЦЬКИЙ, МАЙЯ ЗАРЕЦЬКА. «ПОРТРЕТ ТЕТЯНИ ЛЕМЗЯКОВОЇ» / ОЛЕГ МІНЬКО. «ЖІНКА ТА КІНЬ»

Це зріз: колективний чоловічий погляд на жінку й жіночність як таку. Це екзотичний для українського мистецтва 1980-х еротизм у творчості Віктора Зарецького, пластично-формальна трансформація чуттєвого в ню Бориса Буряка й Михайла Демцю, карнавальність дійств Петра Сипняка, неперевершена витонченість штриха у графіці Романа Сельського та тіло як структура виміру життя в живописі Олега Мінька й Любомира Медведя. Це та інтимність, яка народжується в довірливому діалозі глядача з митцем, у процесі, коли ділишся й водночас заряджаєшся сокровенним.

Цим проектом галерея «АВС-арт» підтримує культуру неспішного і вдумливого споглядання. Оминаючи інформаційне шумовиння, що спонукає якнайшвидше спожити продукт, тут пропонують насолоджуватися тяглістю образотворчості. Жіночі образи, представлені на виставці «Панна», не закликають глядача лише дивитися. Лінія еротизму в них така тонка, що іноді ховається за драпуванням одягу чи інтер’єру, щоб ледь помітно натякнути: у прихованому завжди набагато більше інтимного, ніж у відкритому.

— Цей проект цікавий тим, що не ми добирали картини під вигадану концепцію, як це зазвичай буває... Враження було таке, що це самі роботи спонукали нас до створення експозиції. Малярство і графіка різних авторів, років, стилів, технік, неначе близькі духом люди, зібралися в наших залах мовчки поспілкуватися про сокровенне. Гадаю, що відвідувачі самостійно, без усіляких пояснень-експлікацій, відчують цю особливу інтимну атмосферу, — розповіла про виставку мистецтвознавець Вікторія КУДРЯВЦЕВА.

Борис Буряк, Орест Гнатів, Михайло Демцю, Віктор Зарецький, Любомир Медвідь, Олег Мінько, Роман Сельський, Петро Сипняк, Михайло Туровський, Петро Бевза, Юрій Скандаков, Олег Філь, Василь Копайгоренко, Сергій Гнойовий — ось ті здебільшого легендарні імена художників, полотна яких представлено на виставці.

Сьогодні, у час тотального вуаєризму й ексгібіціонізму, божественному еросу рідко знаходиться місце. Культура тих, хто оголюється, і тих, хто на це дивиться, у принципі виключає таке поняття, як інтимність. Тому оголеність, котра існує як річ у собі й не закликає дивитися, підглядати, породжує швидше здивування, ніж захоплення. Епос і шоу нарцисизму чужі поняттю споглядання, і це стосується не лише візуального, а й загалом чуттєвого рівня людського сприйняття.

Виставка «Панна» в галереї «АВС-арт» триватиме по 8 вересня.

Софія КУЩ, фоторепродукції надано автором
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments