Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Музична прогулянка Андріївським узвозом

Як співаки Чоловічої капели ім. Левка Ревуцького стали... екскурсоводами
28 вересня, 2017 - 17:23

Відомий вокальний колектив уміє здивувати і порадувати своїх шанувальників не тільки на концертах, а й креативними заходами спілкування з публікою. Так, у  рамках Всесвітнього дня туризму (27 вересня) Чоловіча капела ім. Л.Ревуцького повторила «на біс» свою музичну... екскурсію Андріївським узвозом. Нагадаємо, 17 вересня туристи і кияни,  які прогулювались по Подолу, стали свідками імпровізованого виступу співаків біля «перлин» нашої столиці, разом пройшлися пам’ятними місцями Андріївського узвозу. Ця акція так сподобалась публіці, що  автор проекту Павло Скороход запропонував повторити музичну прогулянку.

Нині місцем зустрічі знову стали сходи Десятинної церкви. На цій незвичній  екскурсії-концерті вдалося побувати і «Дню». Це запам’ятається надовго! Учасники Капели нагадали про знакові місця узвозу. Наприклад,  пам’ятник Проні Прокопівні  та Голохвастову — героям комедії «За двома зайцями» Михайла Старицького,  яких  чудово зіграли в однойменному фільмі кінорежисера Віктор Іванова актори Маргарита Криніцина та Олег Борисов. Пам’ятник було встановлено 23 серпня 1999 року  і він дуже органічно вписався в атмосферу Подолу. Місце було обрано не випадково, адже зйомки фільму проходили саме в цьому місті, а основне дійство фільму — біля Андріївської церкви. Саме з цієї широких чавунних сходів, що ведуть до Андріївської церкви, скинули невдалого нареченого Проні Прокопівни — Свирида Голохвастова. Над проектом монумента працювали скульптори В. Щур, В. Сивко, Р. Кухаренко та архітектор В. Скульський.

Подивилися ми також на пам’ятник Кобзарю Т. Г.Шевченку (робота знаменитого скульптора Івана Кавалеридзе), не пропустили Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова, камерний театр «Колесо», зупинились на розі Андріївського узвозу з  вулицею Боричів Тік, де, нагадаємо, 16 вересня «Музичний Батальйон» спільно із шанувальниками творчості Василя Сліпака,  Героя України, відомого оперного співка і бійця АТО, який загинув на сході,  провели урочисту церемонію закладання пам’ятного каменю на місці облаштування майбутнього Арт-скверу... І біля кожного «об’єкта» відбувалися музичні імпрези вокалістів, де виконувались твори, які були пов’язані з цими історичними місцями.

— Ідея провести флеш-моб на Андріївському узвозі виникла в нашому колективі ще весною, але різні інші акції і концерти відтермінували плани і тільки зараз ми її реалізували,  — розказала «Дню» Олена ТОЛКАЧ, заступник директора-розпорядника, куратор творчих проектів Капели ім. Л. Ревуцького. — 17 вересня на екскурсії-концерті чоловік триста  за нами ходили по Подолу. Глядачі дуже тепло сприйняти нашу творчу ініціативі, а тому ми вирішили цю імпрезу повторити і приурочили її до Всесвітнього дня туризму. Щоправда, через те, що 27 вересня був робочий день, то публіки зібралося трохи менше, але все одно всім глядачам дуже сподобалося.

Нагадаю, минулого року у нас змінилось керівництво Капели, і  ми змінили свій творчий вектор,  стали намагатися розширити свою діяльність не лише виступаючи на концертах, а й  залучати артистів до флеш-мобів —   співати, наприклад, у торговому центрі, або на вулиці, і таким чином  креативно пропагувати не тільки  свою творчість, а й хорове мистецтво. Ми обов’язково продовжимо ці нові форми спілкування з глядачами. Є ідеї провести музичні прогулянки різними пам’ятними місцями нашої столиці.  Судячи з відгуків публіки, наші екскурсії-концерти дуже подобаються публіці і розширяють коло шанувальників Капели.

До кожної локації добираються спеціальні твори, що підходять по змісту. Так, біля Десятинної церкви лунали «Київські розпіви», коло сходів Андріївської церкви — барочна музика ( фрагмент Хорового концерту М.Бортнянського),  біля пам’ятника Проні Прокопівні  та Голохвастову виконувались пісні з популярної кінострічки «За двома зайцями»... Ми хочемо ще доповнити цю програму, запропонуємо музичні цікавинки біля «Замку Річарда», а також будинку, де жив знаний диригент, композитор і  фольклорист, Олександр Кошиць та інші.

Флешмоби — це тільки малесенька частина, якою займаються  наші артисти під орудою художнього керівника Капели ім. Л. Ревуцького Андрія Карпінця.  Так, 30 вересня співаки  представлять нову програму «Пісні з кінофільмів», а 5 жовтня відбудеться музично-поетичний вечір «Лебеді  Материнства», який присвятимо до Дня вчителя. Обидва концерти пройдуть на сцені Європейського культурного центру «Краків». У нас є у творчому активі  величезний  репертуар, який зацікавить різних слухачів, а тому —  слідкуйте за афішами!

Тетяна ПОЛІЩУК, фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments