Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Плинний образ Тріумфальної арки

У Парижі за проєктом митця Крісто вкрили тканиною один із найвідоміших символів
17 вересня, 2021 - 10:49
ФОТО РЕЙТЕР

Американський художник болгарського походження мріяв зробити це ще у 60-ті роки минулого століття, однак проєкт затвердили лише 2017 року. Загорнуту в сріблясто-блакитну тканину арку відвідувачі зможуть побачити з 18 вересня по 3 жовтня, інформує www.dw.com. Сам Крісто до цієї події не дожив — художник помер торік у травні, й цей проєкт реалізують за його кресленнями й малюнками. Як писала «Німецька хвиля» про митця раніше, для американського художника нетривалість творів його мистецтва була висловом свободи. Він неодноразово наголошував на цьому у своїх інтерв’ю: «Те, що твори мистецтва з часом зникають, є частиною естетичної концепції. Саме в цьому проявляється вкорінена у них свобода». А свобода для Крісто, котрий свого часу утік на Захід з комуністичної Болгарії, була особливим поняттям, ішлося в матеріалі Тривалість у часі для художника була синонімом владання, а його він вважав чи не найзапеклішим ворогом свободи.

Крісто Явашев був відомий подібними інсталяціями по всьому світі: в 1995 та 1998 роках він загортав у тканину Рейхстаг у Берліні, а також дерева у Швейцарії, реалізуючи проект Wrapped Trees («Закутані дерева»), крім того, робив завісу в Колорадо, плавучі пірси на озері Ізео в Італії. Усі ці проєкти були безплатними для відвідувачів і фінансувалися винятково з продажів робіт Крісто.

Газета: