Пристрасть до перемоги палає в кожному з нас. Воля до перемоги — питання тренування. Спосіб перемоги — питання честі.
Маргарет Тетчер, прем'єр-міністр Великої Британії (від Консервативної партії) у 1979–1990 роках

Сад прикрас

У Львові демонструють оздоби художниці і ювелірки Майї Котельницької
27 березня, 2020 - 12:40

«Дорогі наші відвідувачі. Виконуючи рішення міської ради, зачиняємось на карантин до 3 квітня. Не сумуйте, бо є Інтернет. Ви все рівно можете брати участь у житті галереї он-лайн», — отаку інформацію кілька днів тому оприлюднила власниця галереї «Зелена канапа» мистецтвознавиця Олеся Домарадзька.

То не сумуватимемо, хоча сумувати є за чим, бо у «Канапі» чинна експозиція «Майїн сад»  Майї Котельницької, котра вже понад десять років виготовляє авторські прикраси (про які ще говорять як про космічні), і за цей час її твори здобули неабияку популярність серед шанувальників оригінальних дизайнерських ювелірних виробів в Україні та за її межами.

Майя Котельницька — львів’янка. Фаху вчилася у Коледжі ім. Івана Труша (відділ «Дизайн інтер’єру) та Львівській академії мистецтв (відділ «Художній метал»).

Брала участь у багатьох ювелірних виставках та фестивалях. Її прикраси охоче використовують стилісти у фотосесіях для глянцевих журналів, зокрема Pink, Harper’s Bazaar, Vogue, Grazia та ін.

«Про неї пишуть статті як про цікавого автора, у неї беруть майстер-класи як в успішного засновника бренду», — говорить Олеся Домарадзька. І додає, що у своїй творчості дизайнерка надихається природними мотивами, часто — стилістикою Сецесії, Баухаусу, але завжди залишається собою.

Нерафінована обробка металу, використання краплин скла, не огранованих камінців, плавні лінії та природні форми роблять стилістику Котельницької дуже «рослинною»: «Майя зрощує свій рукотворний сад сережок, перснів та кулонів з увагою і послідовністю, постійно вдосконалюючи стиль і функціональність. Жінкам так і хочеться заквітчати себе цим усім».

Чотири роки тому, 2016-го, Котельницька вже представляла в «Канапі» персональну виставку прикрас «Коли настане ранок», і це були фантазійні вироби з металу, дерева, кераміки, скла, коралів, перлин та кристалів.

Тепер у галереї демонструють її роботи з гарячими емалями, а техніка ця, розповідає Олеся Домарадзька, походить ще з часів Візантії і є складною — через багатошарове нанесення і випал скловидного порошку. Емалі дозволяють створювати живописне зображення та глибокий насичений колір на площині, що цінується не менше за коштовне каміння у ювелірній справі. Вироби з емалями дозволяють зробити ювелірні прикраси ще більш художніми.

«Майя має свою майстерню. Виготовляє твори від початку до кінця сама, не співпрацює ні з якими майстрами — оце така її особливість. І вона у нас така одна у Львові. Її прикраси приваблюють передусім оригінальністю, авторським почерком. Вона грубувато обробляє метал, не зашліфовує до рафінованого стану. Її прикраси, як на мене, дуже виразно романтичні. Той, хто їх носить, має особливий смак — це демонстрація того, що власниця прикрас не така, як всі», — говорить Олеся Домарадзька.

Наочно поблукати «Майїним садом», якщо карантин обіцяно завершиться 3-го числа наступного місяця, можна буде 4 і 5 квітня.

А наразі отак, віртуально...

Краса врятує світ.

Все буде добре!

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото надані Олесею ДОМАРАДЗЬКОЮ
Газета: