Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Сила всепереможної жертовної любові»

У Львові триває виставка ікон Уляни Томкевич
7 жовтня, 2021 - 16:50

У львівській галереї сучасного сакрального мистецтва «IconArt» відкрилася виставка Уляни Томкевич «Любов жертовна». В своїх іконах художниця намагалася передати те, що Бог завжди є із людиною і ніколи не покидає її.

Прологом до виставки авторка обрала слова з Євангелії: «Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і за Мною йде» (Мк. 8:34).

«Сам Бог дає нам приклад нескінченної і рятівної любові.  Втілення і життя Ісуса Христа є цим символом любові жертовної. Головною в Новому Завіті виступає заповідь любові до Бога. Проте реалізація цієї заповіді є неможлива без другої заповіді, без любові до ближнього. Христос закликає людей так само, без чекань на відповідь, любити один одного. Адже сила всепереможної жертовної любові рятує і приводить людину до вічного життя. Тільки серце, сповнене любові, відкрите до жертви щирої. Він так любить людей, що посилає Сина свого на смерть заради нашого порятунку», – розповіла Уляна Томкевич.

Виставка цікава ще й тим, що художниця створює свої ікони з поєднанням різних стилів. Після довгих експериментів вона знайшла баланс у поєднанні традиційного візантійського іконопису, української народної ікони та народних орнаментів. За її словами, ікона теж повинна бути сучасною, адже вона не є архаїкою. Крім того, люди нового часу потребують нової ікони, зокрема для того, щоб молодь могла її теж сприймати.

Оглянути «Любов жертовна» Уляни Томкевич в галереї «IconArt» можна до 31 жовтня.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора