Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Про що розповів свідок Кириченко в суді

17 травня, 2013 - 12:01

До засідання Апеляційного суд Києва у справі про вбивство Євгена Щербаня у середу була прикута велика увага. Як відомо, допит ключового свідка Петра Кириченка переносили двічі, і от зараз нарешті він з’явився на екранах суду. Спілкування відбувалося в режимі відео-конференції з приміщення консульства в США. Варто одразу підкреслити, допит перетворився на запеклу боротьбу між сторонами обвинувачення і захисту. Наведемо основні цитати.

«Якось у Швейцарії він (Лазаренко. — Ред.) сказав, що над Тимошенко нависла смертельна загроза з боку донецьких, тому що її компанія з 1995 року стала головним експортером газу, а донецькі, мовляв, заперечують. І він спитав, чи немає в мене якогось кримінального авторитета, щоб допомогти їй з цього виплутатися», — розповів свідок, повідомляє «Українська правда».

За словами Кириченка, якраз на той час з тюрми, після 15 річної відсидки, вийшов Олександр Мільченко (Матрос). Колись у 80-ті він познайомився з цим авторитетом під час бійки в ресторані. «Я поїхав до нього, і він мені підтвердив, що таки так — загроза життю Тимошенко існує. Тоді Лазаренко сказав, що хоче з Мільченком зустрітися. Я його привіз на дачу Лазаренка у Пуща Водицю. На зустрічі я не був, сидів у машині. Після цього Лазаренко мені сказав, що треба буде заплатити 3 мільйони Мільченку. Тоді я думав, що це гроші за безпеку Тимошенко», — розповів екс-партнер Лазаренка.

«Потім ми поїхали до Лазаренка додому, і він дав півмільйона доларів зі свого особистого сейфу, сказавши завести їх Матросу. Що я і зробив», — розповів свідок. Однак після цього йому почав дзвонити Матрос і питати, де решта грошей, бо Тимошенко і Лазаренко перестали брати слухавку.

«Я зустрічався з Тимошенко в «Націоналі», і кажу: «Ти що, це ж серйозні люди. Треба розрахуватися!» . А вона почала казати якісь дурниці на кшталт, що у Щербаня і так було повно ворогів, і його міг убити хто завгодно, а Матрос хоче тепер на цьому нажитися». Тоді я звернувся до Лазаренка. Він сказав: «Не хвилюйся, Юля заплатить». І правда, через якийсь час ці гроші заплатили.

На питання прокурора — чиї гроші були переведені на рахунки Мільченка і його дружини, Кириченко відповів, що «ще були гроші Тимошенко». «Це мені відомо від Лазаренка, який сказав мені, що «Юля переказала Шурику гроші. Можеш заплатити!», — додав свідок. «Уточніть ще раз, хто був замовником убивства Щербаня, і звідки вам це відомо?», — запитав прокурор Пушкар. «Замовниками були Тимошенко і Лазаренко. Відомо мені це від Мільченка», — відповів свідок.

Далі захисник Тимошенко Сергій Власенко поцікавився у свідка» «Чи правильно я розумію, що ваші слова про знайомство Тимошенко з Мільченком базуються на словах третіх осіб?». «Так, це зі слів Матроса», — погодився Кириченко.

Під час годинного допиту Власенко Кириченко не зміг пояснити секрети розрахунків з виконавцями убивства. Зокрема, чому Царичанський завод мінеральних вод, яким начебто Лазаренко розплатився з Мільченком, опинився у власності Кириченка.

Також Кириченко не зміг пояснити, з якого саме рахунку прийшли гроші на вбивство Щербаня. «Тимошенко давала команду переказувати, а переказати міг хто завгодно» — пояснив Кириченко.

Водночас Власенко наголошував, що перші гроші від «Sоmоli Int» прийшли на рахунки кириченківського «Orphin S.A» лише через 8 днів після першої оплати Мільченку. «Мені не було різниці, від якої компанії прийшли гроші. Я знав, що це гроші Тимошенко і Лазаренка», — відповів Кириченко. Водночас він не зміг пояснити, ні чому гроші Матросу платились з рахунків фірми Кириченка, ні чому в рахунку Матроса фігурувала домашня адреса самого Кириченка.

Газета: 
Рубрика: