Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

«Роби те, що мусиш, сьогодні, - завтра це може бути складніше»

5 січня, 2021 - 13:33

Марина БАЙ, екоактивістка, координаторка проєкту Great Global CleanUp в Україні та Earth Day Ukraine

 

Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.

Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.

1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).

2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).

4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?

5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?

6. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?


Марина БАЙ, екоактивістка, координаторка проєкту Great Global CleanUp в Україні та Earth Day Ukraine:

1. Як і багатьох, навчив не ставитися до більшості того, що маємо, що так само собою і має бути. Ще раз показав, наскільки ми, люди, вміємо самі собі завдати лиха. Та і змусив повірити у те, що разом здатні подолати проблеми і навіть, дуже сподіваюся, зробити висновки на майбутнє.

2. Антигерой для мене один, доки триває війна в країні.

Я не можу назвати одного героя, бо бачу їх багато. Які тихо роблять свою роботу щодня і щодня змінюють світ на краще: це лікарі, волонтери, екологічні активісти. Кожен з них потроху підтримує світ.

3. Я слідкую за http://incognita.day.kyiv.ua/. Він для мене і спосіб дізнатися щось нове, і антистрес.

4. Люди! Змушували мене багато разів за цей рік не кидати те, чим займається «День Землі Україна». Коли здавалося, що це нікому не потрібно, з’являвся хтось, хто надихав, підтримував, і все знову ставало на свої місця.

5. Цінувати те, що маєш. Примножувати прості радощі життя для себе та інших. Ніяка епідемія не може завадити людям, що прагнуть зробити те, у що вірять. Роби те, що мусиш,  сьогодні, - завтра це може бути складніше.