Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

«Здається, ми дуже недооцінюємо себе як вид»

5 січня, 2021 - 14:21

Юлія ВАСЮК, співачка, фольклористка, членкиня громадської організації «Етномайстерня «Коло»

 

Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.

Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.

1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).

2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).

4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?

5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?

6. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?


Юлія ВАСЮК, співачка, фольклористка, членкиня громадської організації «Етномайстерня «Коло»:

1. 2020-й – рік, коли люди усвідомили, що не все в цьому світі вміщується у звичну систему координат кожного і способу життя суспільства. Якщо маленький вірус здатен змінити цілу планету і змусити її жителів вийти із зони звичного ритму, то на що здатна організована сукупність клітин, скажімо, людина? Здається, ми дуже недооцінюємо себе як вид.

2. Герой року – однозначно моя мама! Навіть знаходячись в топі зони ризику, не втратила почуття гумору, активності дій і поміркованого сприйняття оточуючої ситуації. Завжди беру з неї приклад.

Антигерой – навіть не знаю. У моєму лексиконі немає негативно забарвлених понять: жити, у всьому (і в кожному) вбачаючи позитив – одне з моїх життєвих кредо.

3. Звісно, для мене, як для людини, якій небайдужа наша традиційна культура, історія, наша ідентифікація як нації в родині світової спільноти, дуже важливо, що газета «День» активно висвітлює події, людей та мистецькі проєкти, пов’язані з цією тематикою. Раділа, коли читала статтю від 7 травня 2020 року про одну з найдивовижніших сорочок, яких бачив світ – роботу моєї подруги Анастасії Фоміної за картиною ВасиляТропініна; статтю про традиційні хліби (19 червня 2020 року), про цікаві подільські страви (24 квітня 2020 року), про вінницькі воскові вінки, які ввійшли до Національного реєстру НКС (12 березня 2020 року), про Маланку в Поповій Греблі Чечельницького району (10 січня 2020 року). Усі ці теми є значною частиною формування іміджу нашої області – і культурного, і туристичного. Дякую вам за це!

4. 2020-й – це точно рік переосмислень. Особисто я здійснила для себе ряд переоцінок своїх життєвих позицій. Я щаслива, що живу і творю, допомагаю розвиватися іншим. Здійснила кілька цікавих проєктів, які не наважувалася навіть починати. Побувала в місцях, які раніше здавалися мені неважливими. Я нарешті була вільною у своєму бажанні зупинитися і пізнати себе, чого я хочу, чого прагну і на що здатна. Зараз я повна ідей, які впевнена, що реалізую!

5. Знаю, що 2021-й – не буде легшим. Але він буде роком дій. Не час для паніки, депресії, жалощів чи пасивності – треба рухатися, черпати натхнення з незначних дрібниць, надихати інших і радіти життю!

6. 25 років – це вік продуктивної молодої людини. «День» саме таким мені уявляється: прогресивна, активна команда, висвітлення завжди актуальних тем, сміливі акценти – завжди моніторю свіженькі публікації. Сьогодні «День» – одне з найтрендовіших видань України. Вітаю усіх причетних і дякую за роботу! Многая літа! Нехай кожен «День» буде неповторним!