Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Анатолій БЛИЗНЮК: «Було би правильніше, щоб усі тарифи встановлювали не оглядаючись на політику»

25 січня, 2012 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Міністр регіонального розвитку, будівництва й ЖКГ України Анатолій Близнюк є одним з провідних фігурантів економічних реформ. Близькість до Президента (свого часу він був його першим заступником у Донецькій облдержадміністрації) дозволяє йому виявляти сміливість і рішучість. Міністерство планує 2012 року вийти на докризовий рівень будівництва житла й ввести в експлуатацію 10,2 мільйона квадратних метрів. При цьому Мінрегіонбуд має намір законодавчо підсилити відповідальність забудовників за зрив термінів введення житла. А ще в його планах такий грандіозний реформаторський масив, як адміністративна й територіальна реформа. З неї й почалася наша розмова з міністром.

— На нещодавній прес-конференції Президент сказав, що цього року пріоритетом буде реформа місцевого самоврядування, поглиблення реформ на місцевому та регіональному рівнях. Вони стануть зоною відповідальності вашого міністерства й стрижнем регіональної політики, яку воно формує для країни? І в чому ці реформи полягатимуть?

— Минув перший етап адміністративної реформи, підсумком якого стала реорганізація органів держуправління, зокрема, що стосується нас, з двох міністерств — Мінрегіонбуд і МінЖКГ — стало одне — Мінрегіон. І сьогодні відпрацьовуємо основні напрямки дій на 2012 рік. Після затвердження на Комітеті економічних реформ національного плану дій у цій сфері буде видано відповідний указ Президента. Ми розуміємо, що слід зробити. Якщо говорити про регіональну політику, то, по-перше, треба чітко визначити ефективну структуру державних обласних адміністрацій.

— Тобто скоротити кількість їхніх працівників?

— Не обов’язково. В окремих випадках може бути й навпаки (залежно від того, які функції хто виконуватиме в новій системі). Тому завжди треба виходити з трьох позицій: які повноваження будуть передані, яка структура буде ефективнішою й хто братиме участь у цих процесах. Ідея реформування полягає в тому, щоб побудувати ефективну систему.

Крім того, Президент правильно сказав, що наступний етап реформи — місцеве самоврядування. І тут знову слід визначитися — чого ми хочемо. Якщо говоримо про принципи субсидіарності, які передбачають усе те, що громада має робити сама, то для цього вона має бути самодостатньою й у фінансовому плані. Те, чого вона не може виконати сама, нехай делегує на рівень держави. У цьому випадку буде взаємний процес. Візьмемо проблему роботи територіальних громад. 

Закінчення на стор. «ЕКОНОМІКА»
Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ