Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

5 червня, 2007 - 00:00

1559. Королі Генріх II Французький і Філіп II Іспанський підписали угоду, яка поклала край майже 60-річній війні між їхніми країнами.

1919. Рада Народних Комісарів (РНК) УРСР ухвалила Декрет про оголошення колишніх маєтків Фальц-Фейна "Асканія-Нова" та "Єлизаветфельд" народним заповідним парком.

1920. РНК УРСР ухвалила Декрет про націоналізацію всіх колишніх казенних, монастирських, удільних, міських і поміщицьких лісів.

1922. На Пленумі ЦК РКП(б) Генеральним секретарем ЦК обрано Йосипа Сталіна.

1933. Чотири англійські льотчики здійснили на двох біпланах перший у світі політ над найвищою вершиною Землі - горою Еверест.

1948. Конгрес США ухвалив "Закон про допомогу іноземним державам", який регулював здійснення "плану Маршалла" (так звану програму "відновлення та розвитку" Європи після Другої світової війни).

1973. Рада Міністрів УРСР започаткувала щорічну премію ім. П. Тичини - "Чуття єдиної родини".

1975. Російський гросмейстер Анатолій Карпов уперше став чемпіоном світу з шахів.

1990. Верховна Рада СРСР ухвалила закон про порядок вирішення питань, пов'язаних із виходом союзної республіки з СРСР, і закон про правовий режим надзвичайного становища.

1990. Над Львівською ратушею піднято український національний прапор.

1993. У Ванкувері (Канада) президенти Російської Федерації та США підписали декларацію про динамічне та ефективне російсько-американське партнерство.

 

 

СОЦІОЛОГІЧНА СЛУЖБА "ДНЯ"

 

Газета: