Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

ЦЕЙ ДЕНЬ В IСТОРIЇ

27 липня, 2004 - 00:00

1214. У битві біля Бувіну французький король Філіп II ущент розбив війська англійського короля Іоанна Безземельного. Іоанн відмовився від Нормандії.

1649. Повстанці під проводом Богдана Хмельницького здобули перемогу над польською армією під Збаражем.

1789. У США засновано Державний департамент — консультативний орган при президентові країни.

1794. Внаслідок термідоріанського перевороту у Франції повалено якобінську диктатуру. М. Робесп’єра і 22-х його сподвижників було страчено.

1918. Рада Народних Комісарів Радянської Росії ухвалила Декрет про неприпустимість спільної служби родичів у радянських закладах.

1919. У Братиславі (Словаччина) засновано Університет Коменського.

1919. Відбувся перший випробувальний політ першого у світі пасажирського літака «Комет» британської фірми «Де Хевіленд».

1922. У Брюсселі (Бельгія) засновано Міжнародну географічну спілку.

1944. У ході Львівсько-Сандомирської наступальної операції війська 1-го Українського фронту визволили Львів і Станіслав (нині — Івано-Франківськ) від німецько-фашистських загарбників.

1952. Відкрито Волго-Донський судоходний канал, з пуском якого Ростов-на-Дону став портом п’яти морів.

1973. У Житомирі відкрито пам’ятник письменникові В. Короленку.

1990. Проголошено Декларацію про державний суверенітет Білорусії.

1991. У Києві розпочався з’їзд армійських офіцерів — громадян України, скликаний Рухом. Створено Комітет офіцерів України.

Газета: