Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

ЦЕЙ ДЕНЬ В IСТОРIЇ

6 вересня, 2007 - 00:00

1672. Гетьман України Петро Дорошенко здобув Кам'янець-Подільський.

1689. Укладено Нерчинський договір — перший договір, який визначив відносини між Російською імперією та Китаєм. Його умови було переглянуто Айгунським (1858 р.), а згодом Пекінським (1860 р.) договорами.

1868. У Брюсселі відкрився III конгрес I Інтернаціоналу, рішення якого означали перемогу в Інтернаціоналі революційних ідей пролетарського соціалізму над дрібнобуржуазним реформізмом.

1899. США проголосили політику «відкритих дверей» — експансіоністський курс, який проводили США у Китаї з початку ХХ ст. з метою економічного й політичного проникнення в цю країну в умовах поділу Китаю на зони впливу.

1946. Рада Міністрів УРСР ухвалила рішення про організацію у Львові Державного інституту вжиткового і декоративного мистецтва.

1991. СРСР визнав незалежність Латвії, Литви та Естонії.

1991. Ленінград перейменовано на Санкт-Петербург.

1994. У ході офіційного візиту в Україну голови КНР Цзян Цземіня підписані угоди про співробітництво в галузях морського і торгового судноплавства, поштового та електронного зв'язку, а також між Міністерством внутрішніх справ України і Міністерством громадської безпеки КНР.

2000. Розпочав роботу Саміт тисячоліття ООН. Президент України Леонід Кучма виступив із низкою пропозицій, що мали вивести світову спільноту на новий рівень міждународних відносин.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ